banner171

Emekliye 2000 TL ek ödeme! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?.

Emekliye 2000 TL ek ödeme! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?.

Emekliye 2000 TL ek ödeme! Emekli bayram ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?.
 Emekliler promosyon ödemelerine odaklanmış durumda. Birçok bankadan yüksek promosyon ile maaş taşıma teklifi alan emekliler yıl içinde alacakları ek ödemeleri de araştırıyor. Emeklilerin en önemli ek ödemesi hiç kuşkusuz ki 2018 yılında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yürürlüğe giren bayram ikramiyesi. Emekliler şu ana kadar 4 kez bayram ikramiyesi alarak 4 bin TL'yi cebine koydu. Bu yıl 2 ödeme daha yapılacak. 13 milyon emekli için devletin kasasından 20 milyarı aşkın para çıkacak..Emekli bayram ikramiyesine zam olacak mı? İşte merak edilen soruların yanıtları....

Emekliler bayram ikramiyesinden önce promosyon ödemesi alabilecek. Bankalar maaşlarını taşımaları karşılığında emeklilere promosyon ödemesi yapacak. Promosyon ödemeleri dolaylı eklerle 2500 TL'yi görmüş durumda. Promosyon için Türkiye Bankalar Birliği ile SGK şubat ayında bir araya gelecek. Mart ayında promosyon ödemeleri alınabilecek..EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ KİMLERE ÖDENECEK?

Emekli bayram ikramiyelerinden yararlanabilecek olalar;

– SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri
– Şehit yakınları ve gaziler
– Ölüm aylığı alanlar
– Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,
– Geçici köy korucuları
– Şeref aylığı alanlar
– Şampiyon sporcular,
– Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,
– Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 17:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153