banner171

Eyüpsultan Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclisi toplandı

Eyüpsultan Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclisi toplandı

Eyüpsultan Belediyesi’nde yeni dönemin ilk meclisi toplandı

Eyüpsultan’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından yeni dönemin ilk meclisi Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen başkanlığında toplandı. Meclisin açılış konuşmasını yapan Başkan Özmen, “Eyüpsultan’a 5 yıl çok değerli, çok güzel hizmetler etme umudumuz, gayretimiz ve niyetimiz var. Bu umut, gayret ve niyeti boşa çıkarmayacak niteliği yüksek bir meclis yapımız var” dedi.


Eyüpsultan’da 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından yeni dönemin ilk meclis toplantısı düzenlendi. Eyüpsultan Belediye Meclisi’nin, 9. Dönem 1. Seçim Yılı 2024 Yılı Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantısı 1. Birleşimi Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen başkanlığında gerçekleşti. İlk meclis toplantısı için heyecanlı olduklarını dile getiren Başkan Özmen, “Çünkü Eyüpsultan’a 5 yıl çok değerli, çok güzel hizmetler etme umudumuz, gayretimiz ve niyetimiz var. Bu umut, gayret ve niyeti boşa çıkarmayacak niteliği yüksek bir meclis yapımız var. Hepimize, bütün Eyüpsultan halkına, kadim şehrimiz Eyüpsultan’a hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

“Semt-i Mukaddes’i hak ettiği yere getirmek için çok çalışacağız”


Başta ekonomik sorunlar olmak üzere ülkede yaşanan sorunlara vurgu yapan Başkan Özmen, “Zorlu bir dönemden geçiyoruz. Eyüpsultan’ın da elbette sorunları var. O yüzden ben belediye başkanı olarak ve siz belediye meclisimiz olarak Eyüpsultan’ı, Semt-i Mukaddes’i her açıdan hak ettiği yere getirmek için çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

“Birlikte 10 yıllık işi 5 yılda yapalım”


Sosyal ve adaletli belediyeciliğe önem veren bir yönetim olmayı hedeflediklerine dikkat çeken Özmen, “Benim her zaman söylediğim bir şey var, 10 yıllık işi 5 yılda yapalım diye. Sizi de bu ortak gayrete davet ediyorum. Eyüpsultan’da 10 yıllık işi 5 yılda birlikte yapalım çünkü buna ihtiyacımız var. Bütün komşularımızın yüzünü güldüren, barınma sorunlarını çözen, özellikle kentsel dönüşüm, tapu, gecekondu sorunlarını çözen, gençlerimizin, kadınlarımızın, emeklilerimizin, yoksullaşan halkımızın sorunlarına eğilen, sosyal belediyecilikte eşitliği esas alan adaletli belediyeciliğe önem veren örnek bir yönetim olmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153