banner171

Anne&Çocuk Oyun ve Sanat Evi Hizmete Açıldı

Gaziosmanpaşa'da yapımı tamamlanan Anne&Çocuk Oyun ve Sanat Evi hizmete açıldı. Açılış sonrası Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, çocuklarla beraber çiçek dikti.

Anne&Çocuk Oyun ve Sanat Evi Hizmete Açıldı

Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Anne&Çocuk Oyun ve Sanat Evi'nin açılışı gerçekleşti. Oyun ve sanat evinin içerisinde 1 adet oyun atölyesi, 1 adet sanat sınıfı ve 1 adet de okul öncesi atölyesi bulunuyor. 2-5 yaş arası çocuklara yönelik anneleriyle birlikte katılacakları oyun grupları ve okul öncesi programları, 7-10 yaş arası çocuklara yönelik ise sanat atölyeleri düzenlenecek.

"BU MODELİ GAZİOSMANPAŞA'DA FARKLI YERLERDE YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Açılışta konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta: "Bizim çocuklarımız çok akıllı, çok yetenekli ve çok çalışkan çocuklar. Onlar bazen annelerini özlüyorlar. Ama bir yandan da öğrenmek istiyorlar. Bir tarafta da gözü oyunda kalıyor. Biz de şöyle bir çözüm bulduk. Çocuklarımızın öğrenebileceği, kendini yetiştirebileceği ama oyunu da bırakmayacağı bir yer yapalım. Burada hem öğretmenlerimiz, hem çocuk gelişim uzmanlarımız, hem de aynı zamanda sanat eğitiminde ders alacağınız sanat öğretmenlerimizle güzel bir başarı grafiği ortaya koyarsak biz bu modeli Gaziosmanpaşa ilçemizin farklı yerlerinde yapmaya devam edeceğiz" dedi.

"BURAYA GETİRDİĞİMDEN BERİ ÇOCUĞUM PAYLAŞMAYI VE KAYNAŞMAYI ÖĞRENDİ"

Çocuğuyla birlikte gelen Pelin Akıllı, "Burayı öğretmenimiz vesilesi ile bulduk. Daha önce kültür merkezine gidiyorduk. Ama evimiz buraya yakın olduğu için burayı tercih ediyoruz. Burada eğleniyorlar ve öğreniyorlar. Buraya getirdiğimden beri çocuğum paylaşmayı ve kaynaşmayı öğrendi" dedi.

Arkadaşlarıyla oynayan Zeynep Sare, "Burada ders çalışıyorum. Hem oyun oynayıp dansta ediyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2021, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153