banner171

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta, İmamoğlu’ndan cevap bekliyor!

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki CHP'li İBB'nin Gaziosmanpaşa Sahnesi'ni terör örgütü PKK'nın tescilli provokatörü Mezopotamya Kültür Merkezi'na açması ile ilgili tartışmalar sürüyor. Oyunla ilgili olarak İstanbul Valiliği soruşturma başlatırken, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta konuyla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan cevap beklediğini açıkladı.

Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı; 'Beru' tiyatro oyununu terör örgütü PKK propagandası içerdiği gerekçesiyle yasakladı. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Gaziosmanpaşa Sahnesi'ni PKK propagandası yapan Mezopotamya Kültür Merkezi'ne açması kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

USTA: "MEZOPOTAMYA KÜLTÜR MERKEZİ TESCİLLİ BİR PKK ÖRGÜTÜ PROVOKATÖRÜ"
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta; organizasyonu gerçekleştiren Mezopotamya Kültür Merkezi'nin tescilli bir PKK örgütü provokatörü olduğunu söyledi.

Usta; "İstanbul Büyükşehir Belediyemiz cevabını vermesi gerekir. Şehir Tiyatroları'nda 150'ye yakın oyun atıl vaziyet bekliyor. Mezopotamya Kültür Merkezi'nin irdelenmesi ve irdelendiği zaman da bu yapının terörle intisaplı olduğu çok açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Mezopotamya Kültür Merkezi tescilli bir PKK örgütü provokatörü..." dedi.

"OYUNLA YA DA OYUNUN DİLİ İLE İLGİLİ KESİNLİKLE YASAK YOK"
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta şunları söyledi: "Çok açık bir şekilde ifade etmek gerekirse buradaki yasaklamanın sahnelenecek olan oyunla ya da oyunun dili ile ilgili kesinlikle bir alakası yoktur. Söz konusu oyunun yasaklanmasında vesile olan durumun Mezopotamya Kültür Merkezi adı altındaki organizasyon yapısından kaynaklı PKK terör örgütü propagandası yapılabilmesi ihtimali gerekçesiyle oyun yasaklanmıştır. Çünkü söz konusu Mezopotamya Kültür Merkezi'nin daha önce benzer şekildeki oyunlarının yasaklı halde olduğu ve bu kurumun geçmişinde PKK ile çok ilişikte olduğuna şahit olunabilmektedir."

"BOŞNAK NÜFUS AĞIRLIKLI OLDUĞU BİR İLÇEMİZDE FARKLI ALGILAMALAR GERÇEKTEN HALKIMIZI ÜZDÜ"
"Tiyatronun hepimizin önemsediği, kültür ve sanatta değer verdiği bir ihtiyaç olduğunu bir kenara koyarsak, bölgemizde sadece Gaziosmanpaşa halkının değil İstanbul'un birçok yerinden insanımızın gelip izlediği ve iftiharla savunduğumuz bir tiyatro sahnesinin bu şekilde karalanmasını Gaziosmanpaşa halkı olarak da yadırgadığımızı ifade etmek istiyorum. Büyük bir çoğunluğunun Boşnak nüfus ağırlıklı olduğu bir ilçemizde farklı algılamalar gerçekten halkımızı üzmüştür."

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2020, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153