banner171

Gaziosmanpaşa Belediyesi İle Medeniyet Üniversitesi Arasında Sanatta İş Birliği Protokolü

Gaziosmanpaşa Belediyesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi arasında kültür, sanat ve eğitim konularında iş birliği protokolü imzalandı.

Gaziosmanpaşa Belediyesi İle Medeniyet Üniversitesi Arasında Sanatta İş Birliği Protokolü

Gaziosmanpaşa Kültür Sanat Merkezindeki imza törenine, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül'ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. İmza töreni öncesi akademi öğrencilerinin çalışmalarını takip eden ve bilgiler alan heyet, akademide 2 yıldır piyano eğitimi alan Cemre Uysal ve keman eğitimi alan Elif Meriç'in icra ettiği eserleri dinledi.

Protokole göre Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi öğrencilerinin, lisans düzeyindeki konservatuvarların yetenek sınavlarına hazırlanması, bu doğrultuda hazırlık sınavlarının yapılması, bilimsel ve akademik destek sağlanması konularında üniversite ile belediye ortak çalışmalar yürütecek.

“GAZİOSMANPAŞALI GENÇLERİMİZİ YEŞERTMEYE HAZIRIZ”

Gaziosmanpaşalı gençlerin sanatta her daim yanında olduğunu belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Biz millet olarak köklü bir medeniyetin mensubu olmaktan hep iftihar ederiz. Kökleri sağlam olan bir medeniyete yeni fideler ekmek gerekiyor. Burada belediyemizin imkanlarıyla Gaziosmanpaşalı gençlerimizi yeşertmeye hazırız. Medeniyet Üniversitesi ile bugün sanatta iş birliği protokolü imzalayarak, yetenekli gençlerimizin yanında olarak, geleceğe taşımayı hayal ettik” ifadelerini kullandı. Usta, İstanbul Medeniyet Üniversitesi'nin akademik gücü ve tecrübesinden faydalanmak adına iş birliği protokolü imzaladıklarını vurgulayarak, gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmayı ve medeniyet değerleriyle yetişen bir nesle öncülük etmeyi hedeflediklerini ifade etti.

“GELECEĞİN DÜNYASI İNŞA EDİLECEKSE SANAT OLMAZSA OLMAZIMIZDIR”

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik ise iş birliğinin fayda sağlayacağı ilk ortamın üniversite olacağına dikkati çekerek, şunları kaydetti: "Türkiye'de üniversite, bilginin üretildiği, geliştirildiği ve kamuoyuna çıktı olarak mal edildiği ortam olarak tanımlanmıştır. Biz buna bir boyut daha ekliyoruz. Bu da doğrudan doğruya topluma hizmet boyutudur. İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak bu alana kendimizi odaklamak istiyoruz. Geleceğin dünyası inşa edilecekse sanat olmazsa olmazımızdır. Gaziosmanpaşa Belediyesi'yle sanat ve kültür esasında yürüteceğimiz bu beraberliğin üniversitemizin sahip olduğu bilgi birikiminin topluma mal edilmesinde çok büyük bir aracılık fırsatı vereceğini düşünüyoruz."

“BURADA ALDIĞIM HAZIRLIK DERSİ OLMASAYDI LİSEYİ KAZANAMAZDIM”

Kurslar ve eğitimler sayesinde Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazandığını aktaran 14 yaşındaki Cemre Uysal, “Piyano çalıyorum. İlk piyano çalmaya 5’nci sınıfta başladım. Burada da 2 yıldır piyano çalıyorum, aynı zamanda konservatuvar hazırlık dersleri alıyorum. Açıkçası burada aldığım hazırlık dersi olmasaydı liseyi kazanamazdım. Bana çok yardımı dokundu. Kendimi sınırlandırmak istemiyorum, neden bütün müzik aletlerini çalmayayım. Kariyerime de müzikle ilerlemek istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 13:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153