banner171

Gaziosmanpaşa Belediyesinde torpil furyası! Makamları eşe dosta dağıttılar.

Sık sık "liyakat" vurgusu yaparak dikkat çeken CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in sözleri, CHP'li belediyelerde karşılık bulmadı. Bu konuda ilk olarak gündeme düşen isim Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hakan Bahçetepe oldu.

Gaziosmanpaşa Belediyesinde  torpil furyası! Makamları eşe dosta dağıttılar.

AK Parti Gaziosmanpaşa Meclis Üyesi Zekeriya Eroğlu'ndan CHP'ye Liyakat Eleştirisi

CHP’nin kazandığı belediyelerde hemen her gün yeni bir akraba ataması skandalı patlak veriyor. "Liyakat"in yalnızca reklam bilboardlarında kaldığı CHP’de  Eş,Dost, Akraba, Amca,Yeğen  birer birer belediye kadrolarına dolduruluyor.

Bu duruma ilişkin önemli bir açıklama, AK Parti Gaziosmanpaşa Meclis Üyesi Zekeriya Eroğlu’ndan geldi.

Eroğlu, sosyal medyada yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: "Gopaş yönetim kurulu üyesi olan CHP ilçe başkan yardımcısı, yine Gopaş yönetim kurulu üyesi olan CHP yönetim kurulu üyesi, Gopkent CHP ilçe yönetim kurulu üyesi ve geçmiş dönemde CHP meclis üyesi olan birçok kişinin bu sürece kadar yapılan görevlendirmelerle göreve geldiğini görüyoruz.

Gopaş, Cumhuriyet Halk Partisi Gaziosmanpaşa ilçe başkanlığı mı diye ister istemez düşündürüyor."

Eroğlu, Gopaş Yönetim Kurulu Başkanı ile Kentsel Dönüşüm Müdürü'nün amca-yeğen olduğunu ve Kültür Müdürlüğü’ne getirilen Rojda Karadaş’ın, Beşiktaş Belediyesi'nde bankamatik memuru olarak çalışmış ve aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi Eski Genel Başkanı’nın yeğeni olduğunu belirtti. "Bu da sizler için önemli kriterlerdendir. Bu görevlendirmelerden anlıyoruz ki Gaziosmanpaşa Belediyesi'nde görev almak için bu liyakat kriterlerine uygun olmak gerekiyor" dedi.

Gaziosmanpaşa'da görevlendirme yapılması için gereken kriterleri sıralayan Eroğlu, şunları söyledi:

1. CHP ilçe başkan yardımcısı olmanız gerekiyor.

2. CHP ilçe örgüt yöneticisi olmanız gerekiyor.

3. Amca-yeğen olmanız gerekiyor.

4. Kemal Kılıçdaroğlu'nun yeğeni olmanız gerekiyor. Bu kriterlere uygunsanız burada görevlendirme yapılıyor.

Eroğlu, "Görevlendirmelerde yol arkadaşlarınızı seçme hakkınızın doğal olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu görevlendirmeler partizanca eş, dost, akraba yaklaşımını biz milletimizin takdirine sunuyoruz" dedi.

Zekeriya Eroğlu'nun bu konuşması, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı ve birçok kişi tarafından desteklendi. Eroğlu'nun liyakat vurgusu, kamuoyunda da olumlu tepkiler aldı ve birçok kullanıcı tarafından paylaşıldı

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2024, 23:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mirkan
Mirkan - 12 saat Önce

Bu sadece chp demi oldu ben saysam kimse konuşamaz

SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153