banner171

Gaziosmanpaşa'da 100. Yıl Ortaokulu’nun Yeniden İnşası İçin Çalışmalar Başladı

100. Yıl Ortaokulu’nun Yeniden İnşası İçin Çalışmalar Başladı

Gaziosmanpaşa'da 100. Yıl Ortaokulu’nun Yeniden İnşası İçin Çalışmalar Başladı

5.8’lik İstanbul depreminin ardından ağır hasarlı olduğu tespit edilerek, kontrollü olarak yıkılan Gaziosmanpaşa 100. Yıl Ortaokulu, çok daha modern eğitim olanaklarıyla yeniden inşa ediliyor.

Silivri merkezli 5,8 büyüklüğündeki İstanbul depreminin ardından Gaziosmanpaşa 100. Yıl Ortaokulu, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ağır hasarlı olarak tespit edilmiş, güvenlik açısından okulda eğitim öğretime ara verilmişti. Okulla ile ilgili yapılan “İleri Tetkik Çalışmaları” sonucunda 100. Yıl Ortaokulu binasının yıkılıp, yeniden yapılmasına karar verilmişti. Yıkımın tamamlanmasıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi, okulun yeniden inşa edilmesi için hızla çalışma başlattı.

Belediyeye ait arsanın okul için tahsis edilmesinin ardından alanda zemin etüdü çalışması yapıldı. Projelendirme ve ihalenin tamamlanmasından sonra 100. Yıl Ortaokulu, 32 derslikli olarak çok daha modern eğitim olanaklarıyla yeniden inşa edilecek. Bu süreçte taşımalı eğitim sistemiyle Ertuğrul Gazi İlkokulu'nda öğrenime devam eden öğrenciler, okullarına yeniden kavuşmanın sevincini yaşayacak.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2021, 14:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153