banner171

Gaziosmanpaşa’da Camiler Ramazan’a Hazır

11 Ayın Sultanı Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında Gaziosmanpaşa’da camiler büyük bir titizlikle temizleniyor. Ramazan ayı boyunca gül kokacak camilerde Gaziosmanpaşalılar, Ramazan ayının tüm maneviyatını hissedecek.

Gaziosmanpaşa’da Camiler Ramazan’a Hazır

11 Ayın Sultanı Ramazan ayına sayılı günler kala Gaziosmanpaşa’da Ramazan hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. Gaziosmanpaşa Belediyesi, vatandaşların daha nezih bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilmesi için camilerde devam ettirdiği temizlik çalışmalarına hız kazandırdı. Ekipler, ilçede bulunan 82 camide Ramazan öncesi hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor. Camilerin içi, halıları, camları ve avlusu titizlikle temizleniyor. Gül suyu kullanılarak yapılan temizliklerle camilerin, Ramazan ayı boyunca gül kokması sağlanacak. Gaziosmanpaşalılar, teravihe hazır hale gelen camiler ve farklı etkinliklerle Ramazan ayının tüm maneviyatını hissedecek.

“MANEVİ İKLİMİN DAHA YOĞUN HİSSEDİLMESİ İÇİN BU HİZMETİ SÜRDÜRMEKTEYİZ”

Gaziosmanpaşalı vatandaşların Ramazan ayının maneviyatını daha iyi hissetmesi için bu hizmeti gerçekleştirdiklerini dile getiren Gaziosmanpaşa Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Mustafa Kütük, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan’a ulaşmış durumdayız. Zaten camilerde rutin olarak yaptığımız bu temizlik hizmeti, Ramazan ayında tüm ekiplerimiz tarafından arttırılmış durumda. Cami avlusundan merdivenlere, mihraptan minbere kadar her yer temiz olacak şekilde çalışmaları sürdürüyoruz. Özellikle gül suyuyla bu manevi iklimin daha yoğun hissedilmesi için bu hizmeti sürdürmekteyiz. Tüm mahallelerimizde Ramazan boyunca bu hizmet devam edecek. Herkesin Ramazan’ını kutluyoruz" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 16:10

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153