banner171

Gaziosmnapaşa'da Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu Geçiriyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, öğrencileri yaz tatilinde spordan sanata, eğitimden sosyal etkinliklere 70 farklı branşta düzenlediği kurslarla buluşturuyor. 6-15 yaş arası 7 bin öğrencinin eğitim gördüğü kurslarda çocuklar hem eğleniyor hem de yeteneklerini geliştiriyor.

Gaziosmnapaşa'da Çocuklar Yaz Tatilini Dolu Dolu Geçiriyor

Gaziosmanpaşalı çocuklar başarı dolu bir eğitim yılının stresini Yaz Okullarında atıyor. Spor, sanat, eğitim, sosyal ve kişisel gelişim kurslarıyla öğrenciler hem yaz tatilini verimli geçiriyor hem de yeteneklerini geliştiriyor. Kurslarda çocuklara telefon ve tablet bağımlılığına karşı çocuklara spor ve sanat sevgisi aşılanıyor.

GELECEĞE SPORLA HAZIRLANIYORLAR

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin çocuklara yönelik 16 branşta düzenlediği Yaz Spor Okulu heyecan dolu spor etkinlikleriyle devam ediyor. Çocuklar, yüzme, futbol, okçuluk, masa tenisi, cimnastik, voleybol, karate, tekvando, satranç, hentbol, güreş, badminton, atletizm, muay thai, kick boks ve basketbol branşlarında eğitimler alıyor. 8 farklı tesiste devam eden kurslar, uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştiriliyor. İlçede spor kültürünü geliştirmeyi amaçlayan kurslarda çocuklar geleceğe sağlıkla hazırlanıyor.

ÖĞRENCİLER İLGİ DUYDUĞU ALANLARDA EĞİTİMLER ALIYOR

Sanatla iç içe bir yaz tatili geçirmek isteyen çocuklar ise Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisi’ndeki kurslarda eğitim görüyor. Vurmalı sazlar, telli sazlar, yaylı sazlar, nefesli sazlar, tuşlu sazlar, ses eğitimi-koro, dublaj, tiyatro drama, senaryo ve yazarlık, resim, müzik, sinema ve televizyon, fotoğraf ve okçuluk olmak üzere 14 branşta gerçekleştirilen kurslara katılan çocuklar ilgi duyduğu alanda profesyonel olanaklarla eğitim alma imkanı buluyor.

ÇOCUKLARIN SOSYAL GELİŞİMİ DESTEKLENİYOR

Gaziosmanpaşa’daki 10 bilgi evi ve kadın koordinasyon merkezleri de yaz tatilinde düzenlediği kurslarda çocuklara kapılarını açtı. Bilgi evlerinde İngilizceden görsel hafıza tekniklerine, bilgisayardan satranca hem eğitsel hem de sosyal aktivite odaklı kurslar düzenleniyor. Kadın koordinasyon merkezlerinde ise Kuran-ı Kerim ve değerler eğitimiyle birlikte çocukların el becerilerini ve sanat kültürünü geliştirmeye yönelik kurslar düzenleniyor. Keçe çanta yapımı, takı tasarım, dekoratif ev aksesuarları gibi eğitimlerle el becerilerini geliştiren çocuklar, kaligafi, ahşap boyama, ebru eğitimleriyle de geleneksel sanatlarımızı tanıma imkanı buluyor. Yaz aylarını eğlenceli eğitimler ve sosyal etkinliklerle değerlendiren çocuklar, dolu dolu bir tatil dönemi geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 14:30

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153