banner171

Pınar Gültekin'in babası: Kızımı canavarca, adice bir katil zanlısı vahşice öldürmüştür

Muğla'da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülen 27 yaşındaki Pınar Gültekin'in babası ve ağabeyi konuştu.

Pınar Gültekin'in babası: Kızımı canavarca, adice bir katil zanlısı vahşice öldürmüştür
 Pınar Gültekin'in cenazesini bekleyen baba Sıddık Gültekin, şunları söyledi:
"Çok sinirliyim, sinirli halimle konuşuyorum bütün Türkiye'den de özür diliyorum. 6 senedir kızım burada okul okuyor. Bir tane canavarca, adice katil zanlısı vahşice öldürmüştür. Ben kızımın cenazesini almaya gelmişim. Sessiz sedasız kızımı götürmek istiyorum, şu anda doktor bey bana diyor ki 'DNA testi, acaba kızınız mı değil mi? 15 gün sonra cenazeyi alırsınız.' Ne zaman çıkacağı belli değil. Bizim insanlar hepsi şu anda bekliyorlar, kabristanı açılmış. Muğla'da bir sene içinde üçüncü vaka oluyor. Jandarma ve emniyet ekiplerine teşekkür ederim. Ben 15 gün burada yaşayamam."

İstanbul'da tekstil işiyle uğraşan Pınar'ın ağabeyi Vedat Gültekin de şöyle konuştu:

"Kız kardeşim burada üniversite okurken kendisiyle arkadaş olmak isteyen kişi kendisini bekar tanıtıyor. Sonra kız kardeşim kendisinin evli olduğunu öğrenince aramamasını söylüyor. Adam bunu duyunca kız kardeşimi yaka paça vurarak, darp ederek arabasına bindirerek, ormanlık alana götürüyor, dövüyor. Bayıldığını görünce kızı boğarak öldürüyor. Ardından varilin içine koyup benzin döküp yakıyor. Daha sonra üstüne beton döküyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da zaten bizzat davaya müdahil olacaklarını söyledi. Bu olay yarın başkasının başına gelebilir. Şu an Adli Tıp Kurumu'nda vücudu deforme olduğu için DNA testi yapılacağı ve 15 gün sürebileceğini söylediler. Bizim bu kadar bekleyecek vaktimiz yok. Cenaze için akrabalar yola çıkmış durumda. Mezarı Bitlis'in Hizan ilçesinin Kayber köyünde bu sabah kazıldı.

Buraya üniversite okumaya gelmiş. Bu sene son senesiydi. İki dersinden kalmıştı. Derslerini verip, bayramda eve gelecekti. Kimseye zararı olmayan bir kızdı. Özgecan Aslan gibi masum biriydi, erkek katliamına kurban gitti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 16:43

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153