banner171

Sultangazi'de ayakta yolcu taşıyan minibüsten sağlık görevlileri de çıktı

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe girişinde şehir içi çalışan toplu taşıma araçlarına denetim yaptı. Uyarılara rağmen yüzde 50 kapasite kuralına uymayan, ayakta yolcu alan minibüsçülere ceza yağarken, ayakta yolcu alan bir minibüste 2 sağlık görevlisinin bulunması dikkat çekti.

Sultangazi'de ayakta yolcu taşıyan minibüsten sağlık görevlileri de çıktı
Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri dün akşam saatlerinde minibüslere, otobüslere ve servis araçlarına yönelik denetim yaptı. Yunus ekiplerinin de destek verdiği denetimlerde toplu taşımada yarı kapasite kuralına uymayan, ayakta yolcu taşıyan sürücülere, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. Maddesine göre 3 bin 180 TL idari para cezası uygulandı. Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, genelgeye uyan sürücü ve yolculara da teşekkür etti.

Polis, yolcular arasında bulunan ve hemşire olduğu öğrenilen kadın yolcuya, "Durumun ne kadar vahim olduğunu siz bizlerden daha iyi biliyorsunuz. Lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım" dedi.Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 16:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153