Eyüp'te 60 yıllık tapu sorunu çözüldü

Sosyal medya üzerinden gelen soruların Başkan Remzi Aydın'a iletildiği programda, tapu sorunlarıyla ilgili gelen sorular da cevaplandırıldı.

“60 YILLIK SORUN ÇÖZÜLDÜ”

“Çırçır Mahallesinin tapu sorunu çözüldü” diyen Başkan Remzi Aydın, “Vakıf parsellerinde ya da hazine parsellerinde gecekondusu olan vatandaşlarımızın tapu problemleri çözüldü. Kanun çıktı biliyorsunuz, bu altmış yıllık bir sorundu. Ben buradan vatandaşlarımıza tekrardan çağrıda bulunuyorum; Bu durumdaki tüm vatandaşlarımız, evrakları ile beraber Plan ve Proje Müdürlüğümüze müracaat etsinler” dedi.

ÇIRÇIR MAHALLESİNDEKİ VATANDAŞLARA MÜJDE

“Çırçırlı vatandaşlarımız şu an muhtemelen ilgi ile izliyordur. Biz bunların bir bölümünü şimdi takasa dahil ediyoruz” diyen Remzi Aydın, “Bize en çok sorulan şey soru; Metrekare fiyatı ne olacak? Ortalıkta bazı spekülasyonlar dolaşıyormuş. Biz Defterdarlık ile görüştük, Çırçır'daki hazine ve vakıf parsellerindeki gecekonduların satış değeri, emlak vergisinin iki katı civarında olacak. Bunun da müjdesini buradan vermiş olayım” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZ MAĞDUR EDİLMEYECEK”

Öte yandan Bahariye Yolundaki gecekondularla ilgili olarak gelen soruya da cevap veren Başkan Remzi Aydın, “Gecekondular, ağaçlandırma bölgesi olarak planladığımız yerde kalıyor. O bölgede plan tadilatı olmadığı sürece, maalesef yapabileceğimiz bir şey yok. Fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüştük; orada vatandaşlarımız mağdur edilmeden, tapuları varsa tapularını uygun bedeller ile istimlak ederek bir çalışma yapılacak” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner150

banner148

Eyüp'te istinat duvarı çöktü!
Eyüp Devlet Hastanesi'nin arkasında bulunan istinat duvarı çöktü. Çok sayıda ambulans olay yerinde.

Haberi Oku