Gaziosmanpaşa:
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta, İmamoğlu'ndan cevap bekliyor!
Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı; 'Beru' tiyatro oyununu terör örgütü PKK propagandası içerdiği gerekçesiyle yasakladı. CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) Gaziosmanpaşa Sahnesi'ni PKK propagandası yapan Mezopotamya Kültür Merkezi'ne açması kamuoyunda tartışılmaya devam ediyor.

USTA: "MEZOPOTAMYA KÜLTÜR MERKEZİ TESCİLLİ BİR PKK ÖRGÜTÜ PROVOKATÖRÜ"
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta; organizasyonu gerçekleştiren Mezopotamya Kültür Merkezi'nin tescilli bir PKK örgütü provokatörü olduğunu söyledi.

Usta; "İstanbul Büyükşehir Belediyemiz cevabını vermesi gerekir. Şehir Tiyatroları'nda 150'ye yakın oyun atıl vaziyet bekliyor. Mezopotamya Kültür Merkezi'nin irdelenmesi ve irdelendiği zaman da bu yapının terörle intisaplı olduğu çok açık bir şekilde anlaşılmaktadır. Mezopotamya Kültür Merkezi tescilli bir PKK örgütü provokatörü..." dedi.

"OYUNLA YA DA OYUNUN DİLİ İLE İLGİLİ KESİNLİKLE YASAK YOK"
Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta şunları söyledi: "Çok açık bir şekilde ifade etmek gerekirse buradaki yasaklamanın sahnelenecek olan oyunla ya da oyunun dili ile ilgili kesinlikle bir alakası yoktur. Söz konusu oyunun yasaklanmasında vesile olan durumun Mezopotamya Kültür Merkezi adı altındaki organizasyon yapısından kaynaklı PKK terör örgütü propagandası yapılabilmesi ihtimali gerekçesiyle oyun yasaklanmıştır. Çünkü söz konusu Mezopotamya Kültür Merkezi'nin daha önce benzer şekildeki oyunlarının yasaklı halde olduğu ve bu kurumun geçmişinde PKK ile çok ilişikte olduğuna şahit olunabilmektedir."

"BOŞNAK NÜFUS AĞIRLIKLI OLDUĞU BİR İLÇEMİZDE FARKLI ALGILAMALAR GERÇEKTEN HALKIMIZI ÜZDÜ"
"Tiyatronun hepimizin önemsediği, kültür ve sanatta değer verdiği bir ihtiyaç olduğunu bir kenara koyarsak, bölgemizde sadece Gaziosmanpaşa halkının değil İstanbul'un birçok yerinden insanımızın gelip izlediği ve iftiharla savunduğumuz bir tiyatro sahnesinin bu şekilde karalanmasını Gaziosmanpaşa halkı olarak da yadırgadığımızı ifade etmek istiyorum. Büyük bir çoğunluğunun Boşnak nüfus ağırlıklı olduğu bir ilçemizde farklı algılamalar gerçekten halkımızı üzmüştür."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner150

banner153

banner148

banner188

Gaziosmanpaşa'da sahte içki operasyonu: 700...
Gaziosmanpaşa’da Asayiş Büro ekipleri, sahte alkol ticaretine yönelik operasyon gerçekleştirdi. Operasyonda...

Haberi Oku