banner171

Alibeyköy trafiği tarih oluyor

Alibeyköy trafiği tarih oluyor

Alibeyköy trafiği tarih oluyor
 Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Alibeyköy trafiği ile ilgili soru gündeme geldi.

Alibeyköy trafiğini rahatlatmak için yapılan çalışmalardan söz eden Başkan Remzi Aydın, sözlerine şöyle devam etti;

"Alibeyköy trafiği olabildiği kadar rahatlatılıyor. Neticede araç yoğunluğu ve yolların genişliği bu kadar el veriyor. Tabi esas Alibeyköy trafiğini, Bilgi Üniversitesinin ilerisinden kaynaklanan bir geri basma var, o etkiliyor.

Ama şimdi yeni bir düzenleme yapılıyor. Geometrik düzenleme yapılıyor. Zannediyorum bu ay sonu faaliyete geçecek. Vardar caddesinden, Ondo Dürümün oradan, Çırçır Caamisine ve Saya Yokuşuna tek yön olarak trafik düzenlenecek"

Başkan Remzi Aydın, Alibeyköy trafiğinde ciddi bir rahatlama olacağını belirterek şunları söyledi;

"Yine Öz Alibeyköy spor tesislerinin oradan Karadolap meydanına tek yol olarak gelecek. Dolayısıyla bu uygulamaya ay başı itibari ile geçildiğinde ciddi bir rahatlama olacağını söyleyebilirim"

Silahtarağa Tünelinin faaliyete geçmesi ile trafiğin daha da rahatlayacağını söyleyen Başkan Remzi Aydın şöyle devam etti;

"Esas rahatlama Silahtarağa tünelimizin bu yıl sonu itibari ile en geç faaliyete geçmesi olacak. Bezmialem'in yanındaki Silahtarağa tünelinin faaliyete geçmesi ile Vardar caddesinden direk Silahtarağa caddesine geçişler olacak.

ALİBEYKÖY TRAFİĞİ TARİH OLACAK

"Yine akşam Silahtarağa caddesinden Vardar caddesine geçiş olacak. Çırçır, Alibeyköy, Karadolap, Yeşilpınar, Akşemsettin mahallerine geçişlerimiz olacak. Alibeyköy merkezi kullanmadan araçlarımız gidecekler ve çok daha rahat olacak. Tabi metromuz ve tramvayımızın hizmete girmesi ile de Alibeyköy trafiği tarih olacak"
Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2018, 00:25

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153