banner171

Bakan Ala: Sur’un üçte ikisi temizlendi

İçişleri Bakanı Efkan Ala Sur'un üçte ikisinin terör örgütünden temizlendiğini güvenlik güçlerinin terör örgütünün belini kırdığını söyledi.

Bakan Ala: Sur’un üçte ikisi temizlendi
 Terörle mücadele ve iç güvenlik konusunda bilgi veren İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın sunumuna ise terör örgütüne karşı yürütülen hendek operasyonları damga vurdu.
Operasyonlarda sona yaklaşıldığını belirten bakan Ala'nın, "En geç bir aya kadar bu operasyonları sonuçlandırırız. İşin sonuna geliniyor ama bu iş hendekleri bugün için temizlemekle bitmiyor. Çünkü karşımızda uluslar arası destek de alan ve farklı yöntemler geliştirebilen bir örgüt var. Onun için bir yandan etkin bir biçimde terörle mücadele edilirken bir daha bu tür olayların hem yaşanmaması hem de toplumsal destek bulmaması için yapılması gerekenler var, bu konularda da gerekli çalışmalar yapılıyor" dediği bildirildi. 
SUR'UN ÜÇTE İKİSİ TEMIZLENDİ 
Sur, Silopi ve Cizre'de yoğunlaşan operasyonlarda terör örgütüne büyük darbe vurulduğu bilgisi veren İçişleri Bakanı Ala'nın, "Sur'un üçte ikisinin terör örgütünden temizlendik. Silopi'deki operasyonlarımız da tamamlanma aşamasında. Güvenlik güçlerimiz Cizre'de de terör örgütünün belini kırıyor" dediği öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 13:31

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153