banner171

Cumhurbaşkanı Erdoğan France24'e konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbecilerin Hulusi Akar'ı Fethullah Gülen ile görüştürmek istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan France24'e konuştu
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, France24'e 15 Temmuz'daki FETÖ'nün askeri darbe girişimine ilişkin açıklamalarda bulundu.
İLK KEZ AÇIKLADI
Erdoğan, 15 Temmuz'da yaşananlara ilişkin çok kritik bir bilgiyi ilk kez açıkladı. Cumhurbaşkanı, darbecilerin 15 Temmuz gecesi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı, terörist başı Fethullah Gülen ile görüştürmek istediklerini söyledi.

15 TEMMUZ GECESİ..
Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi; "Darbe gecesi Hulusi Akar'ı rehin alanlardan biri ona "Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen'le görüştürelim, buluşturalım" demiş, bunu da ilk kez açıklıyorum"


FRANSIZ GAZETECİYE AYAR
Darbeci askerlere karşı halkın işkence yaptığını iddia eden Fransız gazetecinin sorusuna cevap veren Erdoğan, "240'tan fazla kişi öldürüldü, asıl vahşeti konuşmuyorsunuz, bunu soruyorsunuz. Batı, elinde bayrağıyla demokrasiye sahip çıkan halkı savunmuyor, darbeci FETÖ'yü savunuyor. Bu çok ayıp bir şey, bu haşhaşiliktir" şeklinde konuştu.


"DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ"
Fransa'da, ABD'de Belçika'da yaşanan saldırılarında da istihbarat zaafı yaşandığını anlatan Erdoğan, "Bizde bir söz vardır dereyi geçerken at değiştirilmez, şu anda görevlerine devam edecekler" dedi.

BELÇİKA SALDIRISI
Belçika'da gerçekleşen havalimanı saldırısından önce Türkiye'nin Belçika'ya istihbarat verdiğini, şüphelilerin listesini paylaştığını anlatan Erdoğan "Bizi dinlemediler ve bu saldırı gerçekleşti" dedi.

TÜRKİYE-AB İLİŞKİLERİ
Erdoğan AB - Türkiye ilişkileri hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Biz 53 yılıdr AB kapısında bekliyoruz. Bu süreçte AB'ye kabul edilmiş pek çok ülke oldu. Bunlar AB müttebasatına uygun ülkeler mi? Biz onların hepsinden çok daha önde bir ülkeyiz. Biz AB'nin imkanlarından istifade edecek bir ülke değiliz. Fasıllardan itibaren mağdur olan hep Türkiye oldu. Biz her zaman her olaya olumlu yaklaştık. Şu anda Türkiye'de 3 milyon Suriyeli, Iraklı mülteci var.

AVRUPA DEMOKRASİ VE HUKUKA SAYGILI OLMALI
Hepsi kapılarını kapatırken biz kapılarımızı açtık. Bir nevi Avrupa'ya kalkan olduk. Ancak yine de sözlerini tutmuyorlar. Bizden bazı şeyleri isterken seviyeli olmaları gerekiyor. Demokrasi ve hukuka saygılı olmalılar. Bizimle görüşmeden bu açıklamaları yapmak onları açığa düşürür. Bizim arkadaşlarımız onları bilgilendirmeye açık."
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2016, 13:45

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153