banner171

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta Müslüman toplumun temsilcilerine hitap etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesinin himayesinde düzenlenen 'Türk Amerikan ve Amerikalı Müslüman Toplumuyla Buluşma' programına katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan New York'ta Müslüman toplumun temsilcilerine hitap etti
 Konuşmadan satır başları:
 
ABD toplumunun diğer kesimleriyle uyum içinde yaşamanın yanında buradaki sosyal hayat aktif şekilde katılmanızı istiyorum.
 
Geçtiğimiz yıl istiklalimize yönelik tarihimizin en alçak saldırılarından birine maruz kaldık. FETÖ ihanet çetesi milletimize yönelik bir darbe girişimi başlattı. Bu hain yapının elebaşı Pensilvanya'da oturuyor. ABD'li yetkililere 85 koli delil teslim ettik. Amerikan pek çok yerine bu terör örgütünün pek çok okulu faaliyet gösteriyor. PKK'nın ve bağlantılı örgütlerin cinayetlerini buradaki dostlarınız anlatmanızı bekliyoruz. İslam düşmanlığına karşı hep birlikte güçlü bir duruş sergilemeliyiz.
 
Şuanda Myanmar'da bir katliam var. Bir milyona yakın Arakanlı Bangladeş'e geçmeye çalışıyor. Biz Budistleri dünyada bu kadar şirin gösteren kişilere sesleniyorum. İslami terör ifadesini siz hangi akılla söylüyorsunuz.
 
Ülkemize karşı batı medyasında büyük bir karalama kampanyası yürütülüyor. ABD'nin FETÖ'nün gerçek yüzünü göreceğine inanıyorum. ABD'de terör örgtüleri adına faaliyet gösteren kişi ve kurumları gerçek yüzünü gösterebildiğimiz ölçüde başarılı olacağımız açıktır.
 
Son yıllarda giderek tırmanan İslam düşmanlığına karşı hep birlikte güçlü bir duruş sergilemeliyiz. Myanmar'da bir katliam var. Arakanlı müslümanlar katlediliyor. Bir milyona yakın Arakanlı adeta bir katliam karşısında Bangladeş'e geçmenin gayretinde. Müslümanları budüstler öldürüyor ifadesini kullanmadık. İslami terör ifadesini siz hangi hakla kullanıyorusunuz? Müslüman kimseye karar vermez. Kimse dinimize terörü yakıştıramaz. DEAŞ'ın İslam ile alakası yoktur. DEAŞ bir terör örgütüdür. DEAŞ'a karşı silahlı kuvvetlerimiz büyük bir mücadele veriyor. 3 bine yakın DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdik. Buradan ABD'li yetkililere soruyorum siz kaç DEAŞ'lıyı etkisiz hale getirdiniz?
 
Keşke ABD, Rakka operasyonunda PYD ve YPG ile iş birliği halinde değil de TSK, ÖSO ile birlikte çalışsaydı ve terörü oradan kazıyıp atsaydık.

BAKMADAN GEÇME
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2017, 09:56

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153