banner171

Efkan Ala'dan operasyon açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala, ''Vatandaşı sokağa çağırmak terörist organizasyonudur'' dedi.

Efkan Ala'dan operasyon açıklaması
 İçişleri Bakanı Efkan Ala, doğu ve güneydoğuda düzenlenen operasyonlar hakkında bilgi verirken, "Onlar orada olduğu sürece belli ki devlet oraya müdahale edecek, tuzaklar, bombalar kaldırılacak, barikatlar kaldırılacak, teröristler etkisiz hale getirilecek. İdil dışında, Nusaybin var, bir takım yerlerde böyle barikatlar, çukurlar bunlar kaldırılacak" dedi.
Efkan Ala'nın açıklamaları şöyle;

"İDİL DIŞINDA, NUSAYBİN VAR..."
Belli bir düzen içinde bu operasyonlar yapılıyor. Vatandaşı bu baskıdan kurtarmak için. Bunun giderilmesinin yöntemi, bir bu güvenlik birimleri ile yürütülen temizlik hareketi bir de buraların doldurulması. Oralar doldurulur, teröristler de teslim olursa bu temizlik harekatına gerek kalmaz. Onlar orada olduğu sürece belli ki devlet oraya müdahale edecek, tuzaklar, bombalar kaldırılacak, barikatlar kaldırılacak, teröristler etkisiz hale getirilecek. İdil dışında, Nusaybin var, bir takım yerlerde böyle barikatlar, çukurlar bunlar kaldırılacak.
Operasyonlar bittikten sonra önlemler devam edecek.
Topyekün vatandaşı odağına alan bir mücadele yürütülüyor.

TERÖRİSTLİKTİR
Vatandaşı sokağa çağırmak terörist organizasyonudur. Teröristlere yönelik operasyonlar layıkıyla yerine getirilecektir getiriliyor da. Elinde silah olan, çukur kazanların ne dediğine bakmıyoruz. Onları oralardan temizleyip vatandaşın, güvenliğini, esenliği için yapıyoruz. Daha önce de sokağa çağıranları gördük. 

BODRUM KATA DÜZENLENEN OPERASYON
Cizre'deki bu faaliyet tamamlanmak üzeredir. Resmi doğru açıklamalara bakın. Kirli bilgilere itibar etmeyin. Devlette kural belli, kim ambulans istemişse gönderilir. Ancak ambulanslara karşı çukurlar açılmış, ateş edilmiştir. Bodrum gibi belli bir yer yoktur. Orada bir mahalle var ve teröristlerin bulunduğu evleri girilip temizleniyor. 
İddia etmek kolay, buna karşı açıklama yapmamız zaman alıyor. Araştırılıyor.
SON DURUM NE?
Silopi'de gündüzleri sokağa çıkma yasağı kaldırıldı. Akşam 6'dan sabah 5'e kadar devam ediyor. Cizre'de sona gelmek üzereyiz. Sur'da biraz daha devam ediyor. Arama tarama faaliyetleri, vatandaşın evinin önündeki çukurun kaldırılması, bombaların çözülmesi yönünde bir mücadele yürütülüyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2016, 18:56

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153