banner171

Meteoroloji uyardı: İstanbul'da kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji uyardı: İstanbul'da kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji uyardı: İstanbul'da kar ne zaman yağacak?
 

İstanbul ve Ankara hava durumu için kritik uyarı kar geliyor. Meteorolojinin 5 Şubat cuma hava durumu raporlarına göre akşam saatlerinde başlayacak kar yağışı yarın etkisini arttıracak. Bilecik, Sakarya, Düzce hava durumu için dikkat!

Hava durumu son tahminler korkuttu kar yağışı tekrar geliyor. İstanbul ve Ankara hava durmu başta olmak üzere son bir haftadır etkili olan sıcak havalar yerini şiddetli yağış ve akşama doğru ise kar yağışına bırakıyor. Meteorolojinin açıkladığı 5 Şubat cuma hava durumu raporlarına göre dün gece başlayan şiddetli yağışlar bugün akşama doğru yerini kar yağışına bırakacak. Özellikle Edirne, Kırklareli ve tekirdağ'da kar yağışı yer yer etkili olacak.

Peki Sakarya, Düzce, Bilecik, Edirne, Kırklareli, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Bolu, Kütahya ve Karabük hava durumu nasıl olacak?

2meteorolojiistanbulkarmanzaralari2016

İSTANBUL HAVA DURUMU KAR AKŞAM GELİYOR!

İSTANBUL hava durumu son raporlara göre şiddetli yağışların ardından kar yağışı etkisini gösterecek. İstanbul'da aniden düşen sıcaklık değerleri özellikle cumartesi günü kar yağışı ile kendini gösterecek.

İSTANBUL hava durumu meteoroloji son tahminleri açıkladı. Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışiların genellikle yağmurlu, Trakya geneliyle akşam saatlerinden sonra bölge genelinin karla karışık yağmurlu ve yüksek kesimlerinin kar yağışlı olması bekleniyor. Yağışların bölge genelinde yer yer kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yarın 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

ANKARA HAVA DURUMU SICAKLIK SERT DÜŞÜYOR!

ANKARA hava durumu 5 Şubat cuma günü raporlarını meteoroloji açıkladı. Sıcaklıklar 8 derece birden düşüyor. Ankara'da yarın yer yer kar yağışı etkili olabilir. Bugün en yüksek sıcaklık değeri 14 derece olacak.

ANKARA hava durumu sıcaklık değerleri sert düşüyor. Yarın Ankara'da kar yağışı yer yer etkili olacak. Bölge genelinin çok bulutlu akşam saatlerinden sonra aralıklı yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.Yağışların yağmur şeklinde başlaması gece saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatısından başlamak üzere karlakarışık yağmur ve kar yağışına dönmesi beklenmektedir. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklenmektedir. Yarın(Cumartesi)sıcaklıkların bölge genelinde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.

1meteorolojiistanbulkarmanzaralari2016

MARMARA VE İSTANBUL İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI!

Bugün akşam saatlerinden sonra Trakya ve Kıyı Ege'de başlayacak yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların 05.02.2016 Cuma günü Marmara bölge geneli ile Kıyı Ege'de kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel ve su baskınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yağmur ve sağanak şeklinde başlayacak olan yağışların; Cuma günü hava sıcaklığının hissedilir derecede düşüşüyle birlikte önce Trakya'da ve Marmara' nın batısında, akşam ve gece saatlerinde ise Marmara bölgesinin güney ve doğusu ile kuzey ve İç Ege'de karla karışık yağmur ve kar şekline dönmesi, rüzgarın da kuzeydoğu yönlerden (poyraz) kuvvetli (40-70 Km/S) olarak esmesi beklenmektedir.

İstanbul il genelinde bu gece saatlerinde başlayacak olan yağışın Cuma gün boyunca kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak şeklinde devam edeceği, akşam saatlerinden sonra yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam edeceği tahmin edilmektedir. Yağışların; Cumartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

meteorolojiistanbulkarmanzaralari2016

YURT GENELİNDE HAVA DURUMU NASIL?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı Karadeniz'in yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak şeklinde görülecek yağışların, Trakya kesimi ile akşam saatlerinden sonra Marmara bölgesi ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülmesi beklenmektedir. Yağışların; Marmara bölge geneli ve Kıyı Ege ile gece saatlerinden sonra Zonguldak, Düzce, Bartın ve Bolu çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

SICAKLIK AZALIYOR RÜZGAR SERT ESİYOR

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Genellikle güney yönlerden, Doğu Akdeniz ve güneydoğu kesimler ile Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Ege, İç Anadolu, Göller Yöresi ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2016, 13:48

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153