banner171

Zeynep Kılıçdaroğlu'ndan rezidans açıklaması

Buz Rezidans'ta daire sahibi olduğu ortaya çıkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu, hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Zeynep Kılıçdaroğlu'ndan rezidans açıklaması
 CHP Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin 15 dairesinin bulunduğu Buz Rezidans'ta daire satın alan Zeynep Kılıçdaroğlu, iddialara yanıt verdi.

"YILLARCA BİR BANKADA ÇALIŞTIM"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu, rezidans haberleri için “Yıllarca bir bankada çalıştım, şimdi avukatlık yapıyorum. Ailemin desteğiyle aldığım ev üzerinden algı yaratılmaya çalışılıyor. Evle ilgili tüm kayıtlar açık net” dedi.

2007 yılında Vakıfbank’a giren Zeynep Kılıçdaroğlu bankada hukuk müşaviri olarak görev yapıyordu. Kılıçdaroğlu 29 Ocak 2014’te kuruma istifa mektubunu vermişti. Halen İstanbul’da avukatlık yapan Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'ten Fırat Kozok'un sorularını yanıtladı:

"RAKAMLA İLGİLİ POLEMİĞE GİRMEK İSTEMİYORUM"

Ataşehir'de söz konusu rezidansta bir dairesinin olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Sanki havadan gelmiş gibi yansıtılıyor ama kaynağı belli bir daire” dedi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Ev alınalı yaklaşık 1 sene oluyor. Koşa koşa gidip de yerleşmedim. Zaman zaman bu evi de kullanıyorum ama tam olarak yerleşmedim. Neticede kendi birikimim vardı. Tamamen alınteriyle ve ailemin desteğiyle alınmış bir ev üzerinden algı yaratılmak isteniyor. Çalıp çırpmadık. Sanki böyle ultra lüks bir daire almışım gibi milyon dolarların bahsi geçiyor. Yalan yanlış haberler yazılıyor. İlk haberde evin ablamın eşi üzerinde kayıtlı olduğu gibi bir bilgi verildi. Oysa açık, net kayıtlarda gözüküyor. Rakamla ilgili polemiğe girmek istemiyorum. Ama belirtilen meblağlar değil kesinlikle. Haberlerde daire numarasını bile yanlış yazmışlar oysa kayıtlarda bunlar da mevcut.”

buz-rezidans.20150710111246.jpg


Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2015, 14:26

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153