banner171

Erdoğan KKTC‘de konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" münasebetiyle düzenlenen törende hitap etti.

Erdoğan KKTC‘de konuştu
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı" münasebetiyle düzenlenen törende hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

- Terörün dini yoktur, ırkı milleti yoktur, terörün vatanı yoktur ve teröre karşı uluslararası bir işbirliği içinde bu mücadelenin verilmesi gereği ortadadır. Bunu yıllardır hep söylüyoruz, ama söylemekle kalmayıp artık icraata geçmenin zamanı geldiğini de özellikle ifade etmek istiyorum.

- Kıbrıs sorununun Kıbrıs Türk tarafının siyasi eşitilini teminat altına alacak şekilde kapsamlı bir çözümü kavuşturulması öncülüğümüz olmaya devam ediyor. İyi niyetli yaklaşımlara destek vermeye devam ediyoruz. Müzakerelerin başlamasından memnuniyet duyuyoruz. Olumlu atmosferin değerlendirilerek, çözüm yolunda mesafe kaydedilmesini ümit ediyoruz. Sorunların çözümü noktasında her zaman bir adım önde olduk. Rumların bir adım önünde olacağız. Hep biz önde olduk. Masadan kaçar duruma geldiler. Bir hep bir adım öndeyiz. Kuzey sözlerinde duruyor, Güney sözünde durmuyor. Biz sözümüzde duruyoruz.

SUYUN ÇORAKLAŞAN GÖNÜLLERE DE GİRMESİNİ İSTİYORUZ

- Kıbrıs Türk halkının hayat kalitesini daha da üst düzeye çıkaracak istikrar ve iradede olduğunu biliyoruz. Biz şimdiye kadar kardeşlerimizle el birliği ve dayanışma içinde olduk. Bu çabamız kararlılıkla sürecektir. Tüm adanın su sorununa çözüm bulacak, anavatandan su getirecek projede az zaman kaldı. Su medeniyettir, su hayattır. Ve bu su özgürlük değil aynı zamanda barış suyu olacak. Bu proje Türkiye ile KKTC'nin arasındaki birlik ve dayanışmayı artıracaktır. Bizim arzumuz Kıbrıs'ın sadece kuzeyine değil, adanın tamamına hayat vermesini istiyoruz. Çoraklaşan gönüllere de girmesini temenni ediyoruz.
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 18:40

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153