banner171

Gaziosmanpaşa'da Mürsel Gül'ün "Daeş Üyesi Olduğu" İddiasıyla Öldürülmesi

Gaziosmanpaşa'da, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H üyelerince, DAEŞ üyesi olduğu iddiasıyla öldürülen 45 yaşındaki Mürsel Gül'ün babası Fahrettin Gül, taziyeleri kabul ediyor.

Gaziosmanpaşa'da Mürsel Gül'ün
 Gaziosmanpaşa'da, terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H üyelerince, DAEŞ üyesi olduğu iddiasıyla öldürülen 45 yaşındaki Mürsel Gül'ün babası Fahrettin Gül, taziyeleri kabul ediyor.  
Hürriyet Mahallesi'ndeki hemşehri derneğinde Kur'an-ı Kerim okunup, dualar ediliyor.

Burada taziyeleri kabul eden baba Fahrettin Gül, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun, şu ana kadar karıncayı bile incitmemiş, hissiyatlı, namuslu, kendi işiyle meşgul biri olduğunu söyledi. 

Oğlunun temizlik maddeleri alım-satımıyla uğraştığını anlatan Gül, "Mürsel'in 2'si kız 3 çocuğu vardı. Oğlu, bu sene Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü kazanmıştı. Mürsel, 5-6 sene önce hacca gitmişti. Eşiyle de bu sene gidecekti. Haftada 1-2 gün temizlik maddeleri dağıtımı yapar, 1-2 gün de onun parasını toplamaya giderdi" dedi.

Baba Gül, ailelerinde hakim, müdür, öğretmenler bulunduğunu, kendisinin de bankacı olduğunu ifade ederek, "Memleketimize, devletimize, askerimize, polisimize saygımız sonsuzdur. İnşallah cezaları neyse verilir. Benim çocuğum yersiz olarak bu vaziyete geldi. Dostlar sağ olsun" diye konuştu. 

Oğluyla her gün görüştüklerini belirten Gül, "Olayın olduğu gün rahatsızdım. Her zaman camiye geliyordu, görüşürdük. Akşam 8 sularında, namazdan sonra 'Yemeğe gel' diye telefon açtım. 'Biraz işim var, geleceğim' dedi" ifadelerini kullandı. 

Mürsel Gül'ün akrabalarından Sabahattin Bingöl ise Gül'ün kendi işiyle ilgilenen biri olduğunu kaydederek, "Herhangi bir örgütle ya da meseleyle bir bağlantısı olmadığına eminim. Bir an evvel vuranların devletin kanalıyla yakalanmasını arzu ediyorum" şeklinde konuştu. 

Gül'ün dün ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından İstanbul'da toprağa verildiği öğrenildi
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 14:53

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153