banner171

MEB'den öğretmenlere atama açıklaması

30 bin öğretmen kadrosuna atamalar, yarın gerçekleştirilecek.

MEB'den öğretmenlere atama açıklaması
 30 bin öğretmen kadrosuna atamalar, yarın gerçekleştirilecek.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 30 bin öğretmen atamasının ne zaman yapılacağını açıkladı. Binlerce öğretmenin merakla beklediği atamalar için artık çok az bir süre kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı, 30 bin öğretmen kadrosuna atamaların, yarın düzenlenecek törenle gerçekleşeceğini bildirdi. Öğretmen atama sonuçları Mebbis sistemi üzerinden öğrenilebilecek. İşte tüm detaylar.

2016 Şubat ayı öğretmen atamaları dün sona öğrendi. Binlerce öğretmen adayı atama sonuçlarını öğrenmek için heyecanla bekliyor. İlk atama ve milli sporcu kapsamında aday öğretmen olarak atanacaklar, birinci aşamada en fazla 40 eğitim kurumu, ikinci aşama başvurularında ise yetiştirilmek istedikleri en fazla 10 il tercihinde bulundu.

ATAMALAR YARIN GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Atamalar, 10 Şubat'ta elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Aday öğretmenlerin yetiştirilmek üzere il emrine atamaları 19 Şubat'ta yapılacak, ildeki görev yerleri ise 25 Şubat'ta valiliklerce belirlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geliştirilen MEBBİS modülü sayesinde hem öğrenciler hem de öğretmenler başvuru işlemlerini veya sınav sorgulama bilgilerini kolaylıkla yapabiliyorlar.

BAŞVURULAR MEBBİS'TEN ALINACAK

MEB'e bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor. Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

SADECE BİR ALANA BAŞVURU YAPILABİLECEK

Mezuniyetleri birden fazla alana kaynak teşkil eden adaylar, atanabilecekleri alan için öngörülen KPSS sonucu esas alınmak üzere sadece bir alana başvuruda bulunabilecek. Başvurular, elektronik ortamda alınacak. Bu kapsamda, başvuru sayfası "ilk atama", "yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama" ve "milli sporcuların ataması" şeklinde ayrı ayrı düzenlendi.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 00:22

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153