banner171

Suruç'u karıştıran iddia! Resmi açıklama geldi

Şanlıurfa'da, su şebekesine İŞID tarafından zehir atıldığı iddiası üzerine Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı'ndan açıklama geldi.

Suruç'u karıştıran iddia! Resmi açıklama geldi
 Suruç'taki Amara Kültür Merkezi önündeki canlı bomba patlamasının ardından bugün öğleden sonra kentteki içme suyu şebekesine IŞİD tarafından zehir atıldığı iddiaları ortalığı karıştırdı.

Kentteki söylentilerin ardından paniğe kapılan vatandaşlar su bayilerine akın etti. Vatandaşlar, içmek için çok sayıda damacana suyu satın alarak evlerine döndü. Dedikodular üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığı ile Halk Sağlığı Müdürlüğü ekipleri tarafından su arıtma tesislerinde numune alınarak laboratuvara incelenmeye gönderildi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Daire Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada ise 6 bölgeden su numuneleri alındığını ve örneklerin laboratuvar ortamında inceleneceğini duyurdu."HERHANGİ BİR BULGUYA RASTLANMAMIŞTIR"
İlk sonuçlara göre her hangi bir bulguya rastlanılmadığı belirtilen açıklamada, "İlimize su sağlayan içme suyu arıtma tesisimizde güvenlik ve su kalitesi olarak herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Bunun yanında içme suyu depolarında güvenlik 7/24 bulunmakla birlikte su numuneleri de gerek Halk Sağlığı, gerekse kendi elemanlarımızca alınıp tahlil yapılmaktadır. Kamuoyundaki hassasiyete binaen ilave su numuneleri ekiplerimiz tarafından alınmış olup laboratuvarda analiz işlemleri başlamıştır. Şu anda Suruç ve merkez ilçelerimizle ilgili ilk sonuçlarda sağlığı tehdit eden herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Diğer numunelerin neticelenmesi zamana bağlı olduğundan sonuçlar çıktıkça basınla paylaşılacaktır" denildi
Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2015, 20:16

burcu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153