banner171

Gazi Osman Paşa, Vefatının 122’nci Yılında Dualarla Anıldı

Gazi Osman Paşa, Vefatının 122’nci Yılında Dualarla Anıldı

Gazi Osman Paşa, Vefatının 122’nci Yılında Dualarla Anıldı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Plevne Kahramanı Gazi Osman Paşa'nın vefatının 122'nci yıl dönümü nedeniyle kabri başında anma programı düzenledi.

Gazi Osman Paşa’nın Fatih Camii avlusunda bulunan kabri başında düzenlenen anma programı Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programa Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve Plevne Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı. Gazi Osman Paşa'yı rahmetle ve minnetle andığını belirten Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu, “İlçemizin adını iftiharla taşıdığı Plevne kahramanını anmak için bir aradayız. Fedakarlığın timsali olmuş adeta. Hayatı cepheden cepheye koşturarak geçmiş olan bir yiğit, büyük komutan” ifadelerine yer verdi.

“BÜYÜK KOMUTANI RAHMETLE YAD EDİYORUZ”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Büyük bir komutanın ismini gururla taşıyan bir ilçenin sorumlusu olarak, burada her yıl yaptığımız gibi büyük komutanı rahmetle yad ediyoruz. Kahramanlık destanı yazdığı Plevne şehrinin ismini taşıyan Plevne Okulu öğrencilerimizle birlikte bu anma geleneğini gelecek nesillere taşımak için buradayız. Büyük insanlar, büyük komutanlar kolay yetişmiyor. Topluma mal olmuş ve ölümünden 122 yıl sonra bile aynı gururla onu yad etmek Türk milletine yakışır bir davranış. Biz de onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153