banner171

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Zam Müjdesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gaziosmanpaşa Belediyesi bünyesinde çalışan işçilere zam müjdesi verdi.

Gaziosmanpaşa Belediyesi'nden Kadroya Geçen Taşeron İşçilere Zam Müjdesi
 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gaziosmanpaşa’da, taşerondan kadroya geçen işçilerle bir araya geldi. Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde çalışan işçilere zam müjdesi veren Yıldırım, “Taşerondan kadroya geçen işçi kardeşlerimizin maaşında Mart ayı itibariyle geçerli olmak üzere ortalama %20 oranında zam uyguluyoruz” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Gaziosmanpaşa Belediyesi bünyesinde çalışan işçilere zam müjdesi verdi. Taşeron işçilerin kadroya geçerken imzaladığı sözleşmede ücret artışlarının enflasyonun altında kalması halinde, enflasyon farkı verileceğine dair herhangi bir hüküm bulunmadığı için işçilerin mağduriyet yaşadığını dile getiren Yıldırım, bu mağduriyeti giderecek çalışmaların tamamlandığını dile getirdi. Buna göre 1 Mart 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere taşerondan kadroya geçen işçilere ortalama %20 oranında zam yapıldı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen imza töreninde, zam haberini alan işçilerin mutlulukları gözlerinden okundu. 

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLERE MART AYINDAN İTİBAREN GEÇERLİ ORTALAMA %20 ZAM YAPILDI

İstanbul ilçe belediyelerinde ilk olarak Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde uygulamaya geçen zam ile ilgili açıklama yapan Binali Yıldırım, “Başbakanlığım döneminde 696 sayılı KHK kapsamında 1 milyona yakın taşeron kardeşimizin daimi kadroya geçmeleri için bir yasa çıkarmıştık. Bunun uygulamasında maalesef bazı belediyelerde, sözleşmelerde yer almadığı için enflasyon farkı zamları verilememişti. Bir mağduriyet söz konusuydu. Geçen hafta yaptığımız çalışmayla birlikte taşerondan kadroya geçen arkadaşlarımızın mağduriyetleri giderildi ve ücretlere ilave olarak ortalama %20 zam yapıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Mart ayı itibariyle bu zamlardan yararlanacaksınız” dedi.

TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN İŞÇİLER 635 TL ZAMLI MAAŞ ALACAK

Taşerondan kadroya geçen işçilere günlük 21 TL, aylık 635 TL zam yapıldığını dile getiren Başkan Usta, “İstanbul Büyükşehir Belediye Adayımız Sayın Binali Yıldırım’ın, çalışan işçilerimize yönelik ücret artışı noktasındaki talimatlarımız doğrultusunda biz de ilçemizde bu çalışmayı başlatmak ve işçi kardeşlerimizin şahitliğinde zam müjdesini veren sözleşmeye imzayı atmak istedik. Bu çalışmayla birlikte taşerondan kadroya geçen işçilerimizin maaşlarına günlük 21 TL, aylık 635 TL bir artış sağlanmış oluyor. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

1.206 işçinin faydalanacağı zam oranına göre aylık tutar toplamda 767.000 TL, yıllık tutar ise 9.204.960 TL olarak belirlendi.
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2019, 14:48

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153