banner171

Gaziosmanpaşa'da el sanatları satış ofisleri kadınlara gelir kaynağı oldu

Gaziosmanpaşa'da el sanatları satış ofisleri kadınlara gelir kaynağı oldu

Gaziosmanpaşa'da el sanatları satış ofisleri kadınlara gelir kaynağı oldu

Gaziosmanpaşalı kadınların ürettiği el emeği ürünler, Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları Satış Ofisleri’nde değer buluyor. Satış ofislerinde 4.781 kadın, aile bütçesine katkı sağlıyor.

Gaziosmanpaşa Belediyesi, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadınların güçlü bir şekilde toplum içinde yer almalarını sağlamak amacıyla meslek edindirme ve hobi kurslarını sürdürüyor. Zat-ı Gül Hanım Kültür ve Sanat Merkezi başta olmak üzere ilçedeki kadın koordinasyon merkezlerinin düzenlediği kurslara katılan kadınlar, eğitimlerde öğrendikleriyle ürettikleri el emeği, göz nuru ürünleri, kendilerine tahsis edilen Gaziosmanpaşa Belediyesi El Sanatları Satış Ofisleri’nde satışa sunarak, ekonomik gelir elde ediyor. El sanatları satış ofislerinde; çeyiz ürünlerinden yöresel el nakışlarına, dekoratif ev aksesuarlarından takı, süs eşyası ve çantalara kadar toplam 23 bin parça ürün ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

“AİLELERE EKONOMİK ANLAMDA KATKI SAĞLAMASI BİZİ DE OLDUKÇA MUTLU EDİYOR”

El sanatları satış ofisleriyle çalışan ve üreten kadınlara her zaman destek verdiklerini belirten Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Gaziosmanpaşalı hanımefendilerin, evlerinde hazırladıkları, tamamı el emeği göz nuru olan ürünlerin, kendi belirledikleri fiyattan satışını gerçekleştiriyoruz. Böylece kadınlarımıza emeklerinin değerli olduğunu hissettiriyoruz ve ev ekonomisine katkıda bulunmalarını sağlıyoruz. Amacımız kadınların yeteneklerini ortaya çıkarmak, ürettikleri ürünleri istihdama dökmektir. Bu ürünlerin hizmete sunulması, ailelere ekonomik anlamda katkı sağlaması bizi de oldukça mutlu ediyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153