banner171

Sultangazi Belediyesi’nden depreme karşı farkındalık çağrısı

SULTANGAZİ Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında Sultangazi Eğitim Destek Akademisi'nin (SEDA) yıkımını gerçekleştirdi.

Sultangazi Belediyesi’nden depreme karşı farkındalık çağrısı
 SULTANGAZİ Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında Sultangazi Eğitim Destek Akademisi'nin (SEDA) yıkımını gerçekleştirdi. Başkan Av. Abdurrahman Dursun, 'Sultangazi'de olası bir depremde can kaybı olmaması için hep beraber hareket edelim. Bu bilinçle hareket edelim ve çocuklarımızı bu bilinçle donatalım' dedi.
Kentsel dönüşüm kapsamında Sultangazi Belediyesi, tespit edilen binaların yıkımını yapıyor. Esentepe Mahallesi'nde yer alan Sultangazi Eğitim Destek Akademisi'nin (SEDA) bugün Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü önderliğinde yıkımı gerçekleştirildi. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun'da yıkım sırasında ekiplerin çalışmalarını inceledi.

'BİRÇOK DEPREMİ YAŞIYORUZ VE SONRASINDA UNUTUYORUZ'

Başkan Dursun, Sultangazi Eğitime Destek Akademisi olarak görev yapan Engelliler Koordinasyon Merkezi'nin yıkımı sebebiyle bir arada olduklarını ifade ederek, 'Elazığ ve Malatya'da yaşanan depremleri çok kısa bir süre önce hep beraber yaşadık. Artık kentlerimizde bulunan binaların depreme dayanıklılığını konusunda çok daha hassas olmamız gerektiğini biliyoruz. Birçok depremi yaşıyoruz ve sonrasında unutuyoruz. Kamu için ve artık vatandaşlar için de depreme dayanıklı binaların yapılması elzem hale gelmiş durumda. Buralarda insanlar yaşıyor ve Allah korusun can kaybı oldukça, yaralılarımız oldukça, acılarımız derin bir hale geliyor' diye konuştu.

SPOR VE KÜLTÜR MERKEZİ PROJESİ

SEDA binasının depreme dayanıklılık çerçevesinde düşük seviyelerde olduğunu vurgulayan Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, 'Buradaki dayanıklılık sorunu nedeniyle, bina içerisindeki birimlerimizi farklı yerlere taşıyarak binanın yıkımı ile ilgili karar aldık. Deprem dayanıklılığı neredeyse minimum seviyelere dayanmış durumda. 10 olması gereken deprem dayanıklılığı seviyesi 1 sayısı seviyelerine kadar düşmüş bir bina ile karşı karşıyayız. Buranın yıkımını bugün gerçekleştireceğiz ve burayı hem mahallemize hem de vatandaşlarımıza daha fazla hizmet üreteceğimiz bir bina haline getireceğiz. Burayı bir spor ve kültür merkezi haline getirip farklı çalışma birimlerimizle Sultangazili hemşehrilerimize hizmet verme imkanımız olacak' dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 13:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153