banner171

Davutoğlu: Saldırıyı yapan DAEŞ mensubu

Davutoğlu: Saldırıyı yapan DAEŞ mensubu

Davutoğlu: Saldırıyı yapan DAEŞ mensubu
 Başbakan Davutoğlu, Sultanahmet saldırısıyla ilgili olarak teröre karşı birlik çağrısında bulundu.
Başbakan Davutoğlu Sultanahmet saldırısına ilişkin tüm insanlığa çağrıda bulunarak "Paris saldırısında nasıl omuz omuza durduysak yine aynı tavrı sergileyelim" dedi.

Başbakan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları;

"Terör yapan herkes insanlık suçu işlemiştir. Hangi türden olursa olsun her terör grubuna karşı açık ve ilkeli bir tutum sergiledik. Ankara saldırısında, Suruç saldırısında canlarımızı kaybetmiştik. Bugün ülkemizde gerçekleşen saldırıda hayatını kaybedenlerin tümü yabancı uyruklu. Bu misafirler bizim için değerli misafirlerdi.

PARİS İÇİN NASIL OMUZ OMUZA DURDUYSAK..

Bu terör saldırıları Türkiye'nin demokratik yapısını etkileyemeyecektir. Tüm saldırılara karşı omuz omuza duralım. Tüm terör gruplarının insanlık dışı olduğunu unutmayalım. Teröre karşı atılacak her adımda Türkiye kararlı ve destekçi olacaktır. Paris saldırısı için nasıl omuz omuza durduysak yine o gerekli.

Bunlar hak ettikleri cezayı alacaklar. Tüm insanlığa çağrıda bulunmak istiyorum: Nasıl Paris saldırılarıyla ilgili ortak bir tavır aldıysak şimdi de aynı tavrı alalım.

BUNU GERÇEKLEŞTİREN DAEŞ MENSUBU

Hayatını kaybedenlerin ailelerine baş sağlığı diliyorum. Bunu gerçekleştiren DAEŞ mensubu bir şahıs.

Terörün bütün insanlığın düşmanı olduğunu hep birlikte haykıralım. DAEŞ'in bütün unsurları temizlenene kadar mücadeleye devam etmeliyiz. Terörün en büyük kaynağı Suriye'deki iç savaştır. Bu tür saldırılar savaştan kaçan masum Suriyelilere mal edilemez.

Terör olayları karşısında milli birliğimizi korumak ve omuz omuza vermek zorundayız. Bu acı 78 milyonun acısıdır."
Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2016, 17:11

Gülsüm

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner211

banner150

banner153