banner171

Gaziosmanpaşa'da "Farika Kitaplı Kahveler" 500 bin genci ağırladı

Gaziosmanpaşa'da "Farika Kitaplı Kahveler" 500 bin genci ağırladı

Gaziosmanpaşa'da "Farika Kitaplı Kahveler" 500 bin genci ağırladı

 Gaziosmanpaşa Belediyesince açılan "Farika Kitaplı Kahveler", açıldığı günden bu yana 500 bin genci ağırladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kahveler, ilçedeki gençlere ders çalışabilecekleri kültürel alanlar kazandırmak ve kitap okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla hizmete alındı.

Öğrencilere sessiz ve sakin bir ortamda ders çalışma ve sosyalleşme fırsatı sunan kahvelerde on binlerce eser bulunuyor.

Üyelik sistemi ile kütüphaneden ödünç kitap temin edebilen ziyaretçiler, ücretsiz internet ve fotokopi hizmetinden de yararlanabiliyor.

Belediye tarafından çay, çorba ve kahvaltı ikramlarının sunulduğu "Farika Kitaplı Kahveler", açıldığı günden bu yana 500 bin gence hizmet verdi.

Öğrenciler, "Farika Sohbetleri" ile alanında uzman isimlerle bir araya gelme imkanı da buluyor.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, mekanda ders çalışan öğrencileri ziyaret ederek bir süre onlarla sohbet etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Usta, gençlerle yaptığı görüşmelerde onları heyecanlı ve umutlu görmenin kendisini heyecanlandırdığını belirtti.

Usta, "Daha fazlasını yapmaya, daha fazlasını gençlerimize kazandırmaya, gençlerimizle birlikte ülkemizi Türkiye Yüzyılı'na taşımaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153