banner171

Gaziosmanpaşa'lı Lise Son Sınıf Öğrencileri, Gençlik Kampında Stres Attı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, lise son sınıf öğrencilerini gençlik kampında buluşturdu. Üniversite sınavına hazırlık sürecindeki gençler, spor ve eğlence dolu aktivitelere moral depoladı.

Gaziosmanpaşa'lı Lise Son Sınıf Öğrencileri, Gençlik Kampında Stres Attı

Gaziosmanpaşa Belediyesi, sınava hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine moral vermek, doğa ve sporla buluşturup, sosyalleşmelerine imkan sağlamak amacıyla gençlik kampı düzenledi. Kurna Kamp Alanı’nda gerçekleştirilen kamp programına 100 öğrenci katıldı. 2 gece, 3 gün süren kampta gençler, okçuluktan plaj voleyboluna, basketboldan masa tenisine, halat çekmeden çadır kurma tekniklerine çok sayıda etkinlikle eğlenceli zaman geçirdi. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da kampın son gününde öğrencilerle bir araya geldi.

“DONANIMLI, DÜRÜST, DİNAMİK VE DEĞERLERE BAĞLI OLMANIZ EN BÜYÜK TAVSİYEMİZ OLSUN”

Gençlere, “4D formülü” olarak adlandırdığı tavsiyelerde bulunan Başkan Usta, “Birincisi, donanımlı olmak, yani bilgi sahibi olmak, teknolojiyi, ilmi, gelişmeleri iyi bilmek. İkincisi, dürüst olmak. Dürüst olmak sizi güçlü tutar. Üçüncüsü, dinç olmak. Dinç, dinamik, uyanık, hareketli bir yapıya sahip olmak. Dördüncüsü ve sonuncusu da değerlerine sahip olan bir gençlik olmak. Bunda aile bağları var, vatan, millet, bayrak sevgisi var, dini değeler var, gelenekler var. Yani kısacası donanımlı, dürüst, dinamik ve değerlere bağlı olmanız en büyük tavsiyemiz olsun sizlere” dedi.

“BURADA SICAK BİR AİLE ORTAMI KURULDU”

Kampa katılan öğrenci Emirhan Terzi, “Beklediğimiz gibi geçiyor aslında her şey. Burada sıcak bir aile ortamı kuruldu diyebiliriz. Sabah kahvaltı olsun, öğlen yemeğimiz olsun, akşam yemeğinden sonra ateş başında toplamamız olsun, her şey güzel ilerliyor. Burada çeşitli faaliyetler yapabiliyoruz. Top oynuyoruz, basketbol sahamız var, plaj voleybolumuz var. Bugün de Başkanımız Hasan Tahsin Usta'nın katılımıyla güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik. Arkadaşlıklar arttı, tanıyan tanımayan herkes güzel çevre edindi” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153