banner171

Cumhurbaşkanımız, Eyüpsultan Hacı Osman Torun Camii açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eyüpsultan 5.Levent’teki 'daki Hacı Osman Torun Camii açılışına katıldı.

Cumhurbaşkanımız, Eyüpsultan Hacı Osman Torun Camii açılışına katıldı

Açılış törenine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken ve AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ile Eyüpsultanlı vatandaşlar katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, protokol ve davetliler, Hacı Osman Torun Camii’nde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından verilen hutbenin ardından cuma namazını kıldı.

Namazın ardından Ali Erbaş tarafından okunan duadan sonra kurdele keserek caminin açılışını gerçekleştiren Erdoğan, vatandaşlara hitap etti.

Ramazanın mübarek olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cuma gününde açılan caminin Eyüpsultan’a ve tüm Müslümanlara hayırlı olmasını diledi.

Külliyenin maksadına uygun kullanılması temennisini dile getiren Erdoğan, Eyüpsultan'a güzel bir eser kazandırılmış olduğunu belirterek, Allah'tan Torun ailesinin sadaka-i cariyesini kabul etmesini istedi.

Caminin yer aldığı bölgenin yoğun şekilde geliştiğini anlatan Erdoğan, Osmanlı'dan beri kültürde önce merkezde camiler ve mescitlerin yer aldığını, sonrasında binaların yapıldığını ancak burada önce binalar, sonrasında da caminin inşa edildiğini kaydetti.

Başta Müftülük olmak üzere görev yapacakların bu işin hakkını vermeleri gerektiğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Buralardan yetişecek yavrularımız bizler için büyük önem arz ediyor. Bu vesileyle de tekrar Rabb'im bizleri Ramazan-ı Şerife kavuşturduğu gibi inşallah Ramazan Bayramı'na da kavuştursun diyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan bu mübarek ayın alem-i İslam'ın intibahına, ittihadına vesile olmasını da Rabb'imden niyaz ediyoruz."

Erdoğan'ın çağrısıyla tüm şehitler için dua okundu.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153