banner171

Eyüpsultan Belediyesinden asker ailelerine destek

Eyüpsultan Belediyesinden asker ailelerine destek

Eyüpsultan Belediyesinden asker ailelerine destek
 Eyüpsultan Belediyesi, vatani borcunu ödemek için baba ocağından ayrılan Eyüpsultanlı gençlerin ailelerini yalnız bırakmıyor.
İlçede ikamet eden, ihtiyaç sahibi asker ailelerine, evlatları vatan borcunu öderken kendileri maddi zorluk yaşamasın diye Eyüpsultan Belediyesi tarafından maaş bağlanıyor.

Her alanda olduğu gibi sosyal belediyecilik alanında da Eyüpsultan Belediyesi gereklerini yerine getirmeye devam ediyor. Şimdiye kadar yaklaşık bin 500 ailenin yararlandığı asker maaşı ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.

Ailelerin mağdur olmaması için yapılan bu yardım sayesinde askere giden gençlerin de gözü arkada kalmıyor.

HER AY 504 LİRA MAAŞ

Öncelikle başvuruların, gencin askere gittikten sonra en geç 1 ay içerisinde yapılması gerekiyor. Asker bekarsa başvuruyu annesi, evliyse eşi yapıyor. Daha sonra asker ailelerinin hanedeki toplam geliri hesaplanıp desteğe ihtiyacı olan aileler tespit ediliyor.

Buna göre askerlik yapacak olan kişinin ailesine ödenek çıkarılıyor. Aileler askerlik boyunca her ay 504 liralık asker maaşı alıyor. Aileler maaşı belirlenen banka şubelerinden alıyor.

Maaş askerliğin bitimine son iki ay kala kesiliyor. Teskere kağıdı getiren gençler bu iki aylık maaşı da toplu olarak alıyor.

Başvurular bizzat Eyüpsultan Belediyesi Beyaz Masa birimine yapılıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153