banner171

AK Parti Gaziosmanpaşa 7.Olağan Kongre Gerçekleşti!

Ak parti Gaziosmanpaşa 7. Olağan Kongresi ,Gaziosmanpaşa Spor Salonunda pandemi tedbirleri kapsamında gerçekleşti.

AK Parti Gaziosmanpaşa 7.Olağan Kongre Gerçekleşti!
AkParti İstanbul il başkan yardımcısı Engin Telli’nin divan başkanlığında gerçekleştirilen 7. Olağan İlçe Kongresi, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.


Kongrede, faaliyet raporları okunarak ibra edildi.

AK Parti Gaziosmanpaşa 7. Olağan İlçe Kongresi, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve parti üyelerinin katılımıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi Spor Kompleksinde yapıldı.

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Serkan Acar yaptığı konuşmada, “Kardeşlik bilinciyle, samimiyetle buluştuğumuz kongremiz Gaziosmanpaşa  için, İstanbul için, ülkemiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Davamız uğruna bir araya gelen, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan izinden yürüyen, hakkın rızasını, milletin duasını her şeyin üstünde gören böylesine güzide topluluğun bir parçası olduğumuz için Rabbimize sonsuz şükürler olsun. İnancına, değerlerine her zaman sahip çıkan, ak davanın neferi olarak ilk günkü heyecanımızla karşınızdayız.  Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet olarak sembolleşen kutlu yürüyüşümüz, zihinlerde tezahür haline gelmiştir. Milletimiz ve devletimiz için gece gündüz çalışmaya devam ettik. Bu güne kadar partimizin tüm kademelerinde görev almış, emek vermiş teşkilat mensubu kardeşlerimize, büyüklerimize en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Ahirete göç etmişlere Rabbimden rahmet diliyorum dedi.

Yönetim kurulumuzda devam edecek ve yeni seçilecek arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Bugün bayrağını bir başka arkadaşına devreden dava ve yol arkadaşlarımıza, bugüne kadar verdikleri çaba, gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Öncelikle partimize hizmet yolunda bize rehberlik eden Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönülden teşekkür ediyoruz.”dedi.

Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Adayı Fatih Aydemir; Sözlerimin başında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz bu yola koltuk hırsıyla, makam sevdasıyla değil, milletimize hizmet aşkıyla çıktık” sözündeki anlamı idrak ederek , 2001 yılında, daha iktidar olmamış bir partinin Gaziosmanpaşa Gençlik Kollarında Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve başladım. Arkadaşlarım ile birlikte başarılı pek çok projeye imza attık. Aynı heyecan ve coşkuyu, ilk günkü aşkı, bugün de yaşadığımı bilmenizi istiyorum.
 “Güçlü ve lider ülke Türkiye” idealine inanarak, Üstat Necip Fazıl Kısakürek’in ifadesinde olduğu gibi, “kim var?” diye seslenildiğinde önüne arkasına, sağına ve soluna bakmadan “ben varım” diyebilen, “benim olmadığım yerde başkası yoktur” düşüncesini taşıyan , Cennet vatanımızda taş üstüne taş koyanlardan olabilmek için SİZLERLE BİRLİKTE son derece meşakkatli bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yol , halkın ve Hakkın rızasını kazanma yoludur. Bu sebeple Ak Parti çatısı altında siyaset yaptık ve aynı azim ve kararlılıkla bundan sonra da yolumuza devam edeceğiz. 
Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın mücadelesine, Gaziosmanpaşa’dan çok güçlü bir omuz vererek Ak Parti bayrağını en üst seviyeye taşıyacağız.
AK Parti ülkemizi 2023 hedeflerine, ardından da 2053 ve 2071 vizyonuna taşıyacak yegane harekettir. Bu hareketin başarısı Türkiye’nin başarısıdır. İslam ülkelerinin başarısıdır. Tüm mazlumların başarısıdır. Bu başarıda mutlaka bizlerin de katkısı olmalıdır ve olacaktır.
İnanıyorum ki bizler  Kadın Kollarımızla, Gençlik Kollarımızla birlikte, omuz omuza , gönül gönüle  vererek Gaziosmanpaşamız için daha ileriye, en ileriye koşacağız. Ve Allah’ın izni ile Ak Parti bayrağını zirveye taşıyacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle konuşmamı noktalıyor, Kongremizin ülkemize, Türkiye’nin incisi İstanbul’umuza ve güzel ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum dedi.

İşte Ak Parti Gaziosmanpaşa ilçe teşkilatı listesiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya, AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana milletin refahı ve huzuru için çalıştığını söyledi. AK Parti iktidara gelmeden önce meydana gelen depremlerde yaşananları hatırlatan Kaya, "5 gün boyunca deprem bölgesine ulaşılamadı bu ülkede. Elazığ'da deprem oldu. Devletimiz saatler içinde tüm kadrolarıyla orada oldu." diye konuştu.


CHP'nin muhalefet anlayışını da eleştiren Kaya, şunları söyledi:


"Bugün Cumhurbaşkanımıza 'sözde' diyen, vatan için şehadete yürüyen askerine, polisine, hakimine 'militan' diyen bir ana muhalefet partisi var ve bu ana muhalefet partisi bu ülkenin kurucu partisi olduğunu her fırsatta dile getiriyor. Bu ana muhalefet partisi ülkenin bütün kurumları için yıkıcı bir dil kullanıyor. Bunun karşısında bir kadın olarak, bir anne olarak üzülüyorum. Çünkü bu ülkenin yapıcı bir muhalefete ihtiyacı var. Ama muhalefet böyle bir siyaset dili kullanmıyor. Muhalefetin dili bir siyasetsizlik ve devletin kurumlarını itibarsızlaştırma dili."


AK Parti'nin bu siyaset diline cevap vermeyeceğini vurgulayan Kaya, "Biz onların kirli diline alet olmayacağız, geçit vermeyeceğiz. Hizmetlerimizi ardı ardına devam ettireceğiz. Karşımızdaki bu çukur muhalefete rağmen her gün hizmet kervanımızı yürütmek zorundayız." diye konuştu.


HDP Esenyurt İlçe binasında terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan ve diğer yasa dışı pankart ve afişlerin asılı olmasını eleştiren Kaya, "Burada terör örgütü liderinin resimlerini gördük mü? Gördük. Adeta teröre insan yetiştirme merkezi haline gelen bu yerler CHP belediyesi temizlik işlerini gerçekleştiriyor. Bunlar terörist başının resminin asılı olduğu, terörist yetiştirme merkezi olan yeri temizlemekten utanmıyor mu? Bunu da milletimize anlatacağız. Bu kirli ittifakı ortaya koyacağız." ifadesini kullandı.


PKK tarafından kaçırılan çocukları için mücadele veren Diyarbakır annelerinin de her zaman yanında olacaklarını vurgulayan Kaya, "Bu ülkenin gencecik çocukları, kızları HDP binalarından dağa çıkarılıyor. Anneler evlatlarının geri dönmesi için orada bekliyor. Biz Diyarbakır annelerini görmezden gelenlere inat onların yanında olmaya devam edeceğiz." dedi.


- "Kılıçdaroğlu militan arıyorsa İstanbul İl Başkanına baksın"


AK Parti İl Başkanı Bayram Şenocak ise AK Parti'de sürekliliğinin esas olduğunu, AK Parti hareketinin "sıradan bir hareket olmadığını" vurguladı.


Bazı vali ve kaymakamlara yönelik "militan" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştiren Şenocak, "Kılıçdaroğlu, asıl militan arıyorsa dağdaki teröriste 'komutanım' diyen, sözde Ermeni soykırımını tanıyan, devlete 'seri katil' diyen İstanbul İl Başkanına baksın." diye konuştu.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da eleştiren Şenocak ,"1 milyar liralık deprem bütçesini 350 milyon liraya indirdi. İşte CHP zihniyeti budur. Göreve geldiğinizden beri yaptığınız tek iş AK Parti'nin yaptığı hizmetlerin tabelasını değiştirmek." ifadelerini kullandı.


- Bakan Soylu oy kullandı


Konuşmalarının ardından AK Parti Gaziosmanpaşa 7. Olağan İlçe Kongresi'nde oy verme işlemine geçildi. Bu sırada Gaziosmanpaşa ilçe delegesi de olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu salona gelerek oy kullandı. Vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiren Soylu, daha sonra salondan ayrıldı.


Kongrede tek aday olan Fatih Aydemir, AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığına seçildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 20:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153