banner171

Bakan Göktaş, Gaziosmanpaşa’da El Sanatları Sergisi’ni Ziyaret Etti

Bakan Göktaş, Gaziosmanpaşa’da El Sanatları Sergisi’ni Ziyaret Etti

Bakan Göktaş, Gaziosmanpaşa’da El Sanatları Sergisi’ni Ziyaret Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen El Sanatları Sergisi’ne ziyarette bulundu. Bakan Göktaş, sergideki el emeği kültürel ve sanatsal ürünleri çok beğendiğini ifade ederek, kadınları tebrik etti.

Gaziosmanpaşa Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezinde eğitim alan kursiyerlerin ürettiği ürünler, El Sanatları Sergisi’nde görücüye çıktı. El emeği ürünlerin sergilendiği stantları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ziyaret etti. Bakan Göktaş’a, Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden ve Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da eşlik etti. Kadınların yıl boyu ürettiği eserleri tek tek inceleyen Bakan Göktaş, aynı zamanda kadınlarla sohbet ederek, ürünler hakkında bilgi aldı. Sergilenen ürünleri çok beğendiğini ifade eden Bakan Göktaş’a Başkan Usta ve kursiyerler hediye takdim etti.

"GAZİOSMANPAŞALI KADINLARIMIZLA TÜRKİYE YÜZYILI’NA HIZLI BİR GİRİŞ YAPTIK"

Aile ve Sosyal Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın ziyaret programında konuşan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, "Gaziosmanpaşalı kadınlarımızla Türkiye Yüzyılı’na hızlı bir giriş yaptık. Bugüne kadar kadınların öğrenmiş olduğu el emeği, göz nuru eserleri burada sergiliyoruz. Tabii ki buradaki amacımız kadınların kendi yeteneklerini ortaya çıkarmak, onlara ücretsiz terapi vermek suretiyle hayata bağlamak ama ondan çok daha önemlisi kendi ürettikleri eserleri vatandaşlarımızla buluşturarak hem bir farkındalık oluşturmak hem de vatandaşların da bu kursları almasına katkı sağlamak. Ama diğer taraftan da el emeği ürünlerimizin satış ofislerinde satışını sağlamak" dedi.

"ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK GÜZEL ÇALIŞTILAR"

Aile ve Sosyal Hizmetleri Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın ziyaretinden mutluluk duyduğunu dile getiren Eğitmen Emel Hatip, "Kurslarımıza bu sene çok talep oldu. Öğrencilerimiz çok güzel çalıştılar. Çok güzel işler çıkardılar. Bundan önce biz pandemi döneminde de bu ders döneminde de sıfır atıkla ilgili bir sürü çalışmalar yaptık. Eski eşyalarımızı değerlendirme çalışmaları da yaptık. Bugün çok mutlu bir olay da yaşadık. Sayın Bakanımız da bizi ziyarete geldiler" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2023, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153