banner171

Başkan Usta’dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek

Başkan Usta’dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek

Başkan Usta’dan Kan Bağışı Kampanyasına Destek
 Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Türk Kızılayı Gaziosmanpaşa Şubesi, Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı kampanyası başlattı. Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, kan vererek kampanyaya destek olurken vatandaşları da kan bağışı yapmaya davet etti. Kan bağışı aracı 4 gün boyunca Gaziosmanpaşa’da olacak.
Gaziosmanpaşa Belediyesi, Kızılay’ın gönüllü kan bağışçısı kazanımı ve farkındalığın artırılması amacıyla gerçekleştirdiği kampanyaya destek vermeyi sürdürüyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Meydanı’nda Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Türk Kızılayı Gaziosmanpaşa Şubesi’nin katkılarıyla kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı aracını ziyaret eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da kan vererek kampanyaya destek oldu.

“KAN VERİP BAŞKA İNSANLARA UMUT OLALIM”

Kan bağışı yapmanın önemine değinen Başkan Usta, “Kan sürekli bir ihtiyaçtır ve hepimizin bir gün kana ihtiyacı olabilir. Kızılay’ın başlattığı bu kampanyaya destek olurken aynı zamanda bu farkındalığı da oluşturmak istiyoruz. Kan ihtiyacımız olunca ilk akla gelen adres Kızılay oluyor. Kızılay, sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok noktasında yürüttüğü faaliyetlerle büyük işler başarıyor. Bu anlamda Kızılay personeline bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya davet ediyorum. Kan verip başka insanlara umut olalım” dedi.

Kan bağışı yapmaya gelen vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Usta, görevli sağlık çalışanlarına da kolaylıklar diledi. Kan bağışı kampanyası 22-23-24-25 Ağustos tarihlerinde, 12.00 ile 20.00 saatleri arasında devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2019, 01:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153