banner171

Gaziosmanpaşa Spor Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Gaziosmanpaşa Spor Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Gaziosmanpaşa Spor Ödülleri, Sahiplerini Buldu

Gaziosmanpaşa Belediyesi, 2021-2022 yılları arasında ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen turnuvalarda ödül alan sporcular ile antrenörlerini ödüllendirdi. Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Ülkemizi ve şehrimizi temsil edecek birçok alanda sporcu yetiştirmenin gayreti içerisinde olacağız” dedi.

Şehir Tiyatroları Gaziosmanpaşa Sahnesinde gerçekleştirilen ödül törenine Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, sporcular ve aileleri ile antrenörler katıldı. Programda milli formayla uluslararası arenada derece elde etmiş sporcuların yanı sıra ilçenin başarılı sporcularına ödülleri takdim edildi.

“BURADAKİ MAKSADIMIZ, SADECE ÖDÜL VERMEKTEN ÖTE GENÇLERİMİZE ÖRNEK OLACAK BAŞARILARI ANLATMAKTIR”

Belediye olarak spora ve sporculara her zaman destek verdiklerini söyleyen Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Halkımızın kendisini geliştirme ve başarıya ulaşma noktasında önder olan, başarılı olan sporcularımız ile bu hedefi yakalayacağımıza inanıyorum. Buradaki maksadımız sadece ödül vermekten öte hem sporcularımıza teşekkür etmek hem onlarla birlikte spor yapan tüm gençlerimize örnek olacak başarıları anlatmaktır. Kendi alanlarında gerek ulusal gerek uluslararası alanda ödül alan dereceye giren tüm sporcularımızı takdim ettik ve ödül verdik. Aynı zamanda onların bu başarıya ulaşmasında katkıları olan antrenörleri de ödüllendirdik” dedi.

“HER BİR VATANDAŞIMIZLA SPORDA BULUŞMAK İSTİYORUZ”

Gaziosmanpaşa'yı sporla buluşturmak istediklerini söyleyen Başkan Usta, “Amacımız; aynı zamanda farkındalık oluşturarak spor yapmak isteyen, spora ilgi duyan bütün gençlerimize bu farkındalığı yansıtmaktı. Böylece sporun her alanında, her yaşında, her bir vatandaşımızla sporda buluşmak istiyoruz. Spora ve sporcuya destek veren herkesi de takdir ediyoruz. Gaziosmanpaşa'da spor yapmayan, sporla ilgilenmeyen, spora duyarlılık göstermeyen kimse kalmasın diye bu çalışmayı yaptık. Bundan sonra uluslararası arenada hem ülkemizi hem şehrimizi temsil edecek birçok alanda sporcu yetiştirmenin de gayreti içerisinde olacağımızı ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“METE'NİN SELAMLARI VAR”

Programa katılan Milli Okçu Mete Gazoz'un Babası Antrenör Metin Gazoz, “Olimpiyat düzeyinde derece almak, dünya derecesinde ödül almak, Avrupa derecesinde ödül almak inanılmaz derecede, inanın çok zor. Başkanımızın da haklı gururu. Mete'nin selamları var. Dün sabah geldi, Kolombiya'dan dünya kupasından ama akşam Tokyo'ya gitti. Olimpiyatın sene-i devriyesi olması ile ilgili bir yarışma var. Yaklaşık 3 aydır ben de göremiyorum. İstiklal Marşımızı okutmak ve bayrağımızı göndere çektirmek, burada gördüğüm velilerimizin de yaşayacağı en büyük duygu” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından boks, karate, vücut geliştirme, güreş, okçuluk ve diğer alanlarda derece yapan sporculara ve antrenörlerine ödülleri takdim edildi. Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153