banner171

Gaziosmanpaşa'da 19 Mayıs'ta Tüm Balkonlar İstiklal Marşı İle Yankılandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Gaziosmanpaşa'da coşkuyla kutlandı. Evlerinin balkon ve pencerelerinden etkinliğe katılan vatandaşlar, saat 19.19'da 81 il ile aynı anda İstiklal Marşı'nı okudu.

Gaziosmanpaşa'da 19 Mayıs'ta Tüm Balkonlar İstiklal Marşı İle Yankılandı
 Gaziosmanpaşa Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 101'inci yıl coşkusunu vatandaşların evlerine taşıdı. Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın katıldığı etkinlikte saat 19.19'da vatandaşlar tüm Türkiye ile aynı anda İstiklal Marşı'nı okudu. Coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'na Gaziosmanpaşalılar evlerinden bayraklarını sallayarak ve çalınan şarkılara eşlik ederek katıldı. Etkinlikte vatandaşlara Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından Türk bayrağı dağıtıldı. İlçedeki kutlama anları drone ile görüntülendi.
Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu tüm vatandaşların bayramını kutlayarak, "Ülkemize bu büyük coşkuyu yaşattığı için Büyük Önder Atatürk'e ve silah arkadaşlarına saygılarımızı sunmak isteriz. 101'inci yılını kutladığımız 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun" diye konuştu.

Gençlik ve Spor Bayramı ile Kadir Gecesi'nin aynı güne denk geldiğini belirten Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, "Bugün ülkemiz açısından çok anlamlı bir gün yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve tüm halkımızla birlikte bu akşam saat 19.19'da İstiklal Marşımızı seslendiriyoruz. Ayrıca bu akşam Kadir Gecesi. Kadir Gecesi ile Gençlik Bayramımızı halkımızla birlikte iftar saati öncesi inşallah kutlamış olacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153