banner171

Gaziosmanpaşa’da Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği gerçekleşti

Gaziosmanpaşa’da Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği gerçekleşti

Gaziosmanpaşa’da Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliği gerçekleşti

Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı, ilçedeki öğrencilerin katılımıyla “Haberin var mı?” adlı farkındalık etkinliği düzenledi. 

Gaziosmanpaşa Kaymakamlık binasında gerçekleştirilen etkinliğe İlçe Kaymakamı İskender Yönden ve ilçe protokolü, veliler, öğrenciler ve birçok vatandaş katıldı. Etkinlikte öğrenciler, “Çocuk Hakları Atölyesi”ne girerek, haklarının yazılı olduğu yapboz ve dövizler hazırladı. Ardından çocuklar, hazırladıkları pankart ve dövizlerle kaymakamlık binası içerisinde bulunan devlet kurumlarını ziyaret ederek, büyüklere haklarını anlattı. Kaymakam Yönden de çocukların çalışmalarını inceleyerek, her birini tebrik etti.

Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutlayarak sözlrine başlayan İlçe Kaymakamı İskender Yönden, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı ve güvenli bir ortamda, mutlu bireyler olarak yetişmeleri bizler için çok önemli. Dünyanın en masum varlıkları çocuklarımıza, hakları olan zemini sağlamak bizim en asli görevlerimizdendir. Bunun bilincine her gün daha çok varmamızı temenni ediyor; bu anlamlı etkinlikte emeği geçen yavrularımıza ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153