banner171

Gaziosmanpaşa’da kadınlar şiddete karşı yürüdü

Gaziosmanpaşa Belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde bir dizi etkinlik düzenledi. İlçede yaşayan kadınlar, Bağlarbaşı caddesinde bir araya gelerek ellerinde ‘Mutlu Aile Mutlu Çocuk’, ‘Kadına Şiddete Sıfır Tolerans’, ‘Sağlıklı Aile Güçlü Toplum’ yazılı pankartlarla Gaziosmanpaşa meydanına doğru bisiklet turu ve yürüyüş gerçekleştirdi.

Gaziosmanpaşa’da kadınlar şiddete karşı yürüdü

Gaziosmanpaşa Belediyesi 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde ilçedeki kadınları bir araya getirerek farkındalık çalışmaları yürüttü. Önce Bağlarbaşı Caddesi'nde ellerinde ‘Mutlu Aile Mutlu Çocuk’, ‘Kadına Şiddete Sıfır Tolerans’, ‘Sağlıklı Aile Güçlü Toplum’ yazılı pankartlarla bir araya gelen kadınlar hem yürüdü hem de bisiklet turu yaptı.

Gaziosmanpaşa Meydanı’nda son bulan yürüşten sonra kurulan ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi Farkındalık Stantları’ ile bilinçlendirme çalışmaları yapıldı. Öte yandan ‘Şiddetsiz Bir Dünya Hayal Ediyorum’ isimli resim sergisi yapıldı. 

“ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE ŞİDDETLE KARŞIYIZ”

Konuya ilişkin açıklamalar yapan Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Devletimizin kadın şiddete yönelik koyduğu çok kesin kurallar var. Ama biz farkındalık oluşturmak bu konuya dikkat çekmek için böyle bir etkinlik yaptık. Kaymakamımız, kurum amirlerimiz, STK’larımız, siyasi parti temsilcilerimiz ve Gaziosmanpaşa olarak bunu dile getirmek için buradayız. Kısaca şiddetin her türlüsüne şiddetle karşıyız. Özellikle kadına karşı uygulanan şiddeti kınıyoruz. Vicdanen bir insanın bunu yapmasının mümkün olmayacağını, Allah korkusunun da böyle bir şeye asla kanaat getirip rıza göstermeyeceğini özellikle ifade etmek gerekiyor. Bunun temeli sağlam bir aile yapısının oluşturulmasıyla başlar" dedi.“GÖNÜL İSTER Kİ HİÇBİR KADINA ŞİDDET OLMASIN”

Usta’nın eşi Nezihe Usta ise “Biz kesinlikle kadına el kalkmamasını düşünenlerdeniz. Hep birlikte bütün Gaziosmanpaşa ailesi olarak kadına şiddeti şiddetle protesto ettik ve yürüyüşümüzü yaptık. İnşallah bugünden itibaren gönül ister ki hiçbir kadına şiddet uygulanmasın. Dileğimiz, arzumuz ve temennimiz budur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2022, 20:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153