banner171

Gaziosmanpaşa’da polisten minik öğrencilere bilgilendirme

Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, Karlıtepe İlkokulu 1/B sınıfı öğrencilerine, polisin tanımı, görevleri ve 155 polis İmdat hattının önemi gibi birçok konuları anlattı.

Gaziosmanpaşa’da polisten minik öğrencilere bilgilendirme

Sınıf etkinlikleri kapsamındaki eğitime, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memurları Ramazan K.Gülçin Ç. Katıldı.

Türk Polis Teşkilatı’nın küçük yaşta çocuklara sevdirilmesi ve tanıtılması kapsamında minik öğrenciler ziyaret edilerek polisin görevleri, trafik kurallarına uymaları ve 155 İmdat hattının önemini hakkında bilgi verdi. 


Etkinlikte miniklere polisin tarifi, üniformalarına göre polis memurlarının görevleri, polisin çocukların korkulu değil sevimli polis amcaları olduğu anlatıldı. Polisler, minik öğrencilerden okula anne veya babalarıyla gidip gelmelerini, araçlarda arka koltuklara oturmalarını, emniyet kemeri takmalarını, minik öğrencilerin tanımadığı kişilerden uzak durmaları gerektiği, yabancı kişilere kapıyı açmamaları, kayıp olunca neler yapmaları, ev adreslerini ve telefon numaralarının muhakkak ezberlemeleri gerektiği olumsuzluk durumunda 155 Polis İmdat hattını aramalarını istediler.


Karlıtrepe Okul Müdürü Seyit Kar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirip, öğrenciler için çok verimli ve eğlenceli bir ziyaret olduğunu belirterek Gaziosmanpaşa Emniyet Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür etti.

Etkinlik polisler tarafından öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtmasıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2022, 01:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153