banner171

GAZİOSMANPAŞASPOR KALECİ AKADEMESİNDE GELECEĞİN FİLE BEKÇİLERİ YETİŞİYOR

GAZİOSMANPAŞASPOR KALECİ AKADEMESİNDE GELECEĞİN FİLE BEKÇİLERİ YETİŞİYOR.

GAZİOSMANPAŞASPOR KALECİ AKADEMESİNDE GELECEĞİN  FİLE BEKÇİLERİ YETİŞİYOR
 İstanbul Süper Amatör lig ekiplerinden Gaziosmanşaspor kulübü, yönetimi Türk futbolunun başlıca eksiklerden biri olan kaleci yetiştiriciliği konusunda önemli bir Sosyal projeye daha imza attı. Yeşil Kırmızılı ekip Gaziosmanpaşaspor altyapısında Futbol Akademisinin yanında kaleci Akademisi oluşturuldu.

Departman sorumluluğuna ise tecrübeli bir isim Armağan Vatanoğlu'nu getirdi.Gaziosmanpaşaspor’un profesyonel liglerde mücadele ettiği dönemlerde uzun yıllar file bekçiliğini yapan şimdi ise A takım kaleciliğini başarıyla sürdüren Armağan Vatanoğlu bunun yanında bölgede ilk olan Gaziosmanpaşaspor Kaleci Akademisinde geleceğin kalecilerini yetiştirebilmenin mücadelesini verecek.Futbola 1994 yılında Gaziosmanpaşaspor alt yapısında başlayan 15 yıl Profesyonel,6 yıl amatör liglerde ve 5 yılda altyapı ve toplamda 26 yıldır aktif futbol yaşantısının içinde bulunan ve Gaziosmanpaşaspor Atakım kalesinide başarıyla koruyan Armağan Vatanoğlu şimdi ise haftanın iki günü  cumartesi pazar günleri Yeşil kırmızılı kulübün  Kaleci Akademisinde kalecilik dersi verirken, eldivenleri ellerine geçiren  genç kaleciler ise antrenmanlarda yarının birer başarılı kalecisi olabilmek için  ter döküyor. Deneyimli file bekçisi Armağan Vatanoğlu tarafından eğitildiği proje,Sedat Balkanlı Tesisleri'nde Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleştiriliyor.Bölgemizde ve ülkemizdeki kaleci eksikliğini gidermek ve onlara bir değer katabilmek için böyle bir oluşum içerisine girdiklerini belirten başarılı eldiven Vatanoğlu."

Hedefimiz ülkemize çok iyi kaleciler kazandırabilmek. Buradan yetişen başarılı genç kaleci adaylarımızı bölgemizdeki  güzide takımlarına verip, buradan da milli takıma kadar yükselmelerini hedefliyoruz" dedi .Çalışmalara amatör ve prof takımlarda oynayan kaleciler,spor okullarında eğitim alan kaleciler,yeni başlayacak kaleciler katılabirler. Ayrıca  hafta arası bireysel eğitim sürecinde temel kaleci teknikleri ve bireysel taktik yaklaşım öğretilirken, yaş gruplarına uygun fiziksel antrenmanlar yapılacaktır.


Gaziosmanpaşaspor  kulübünün başarılı başkanı Ömer Güler ise,kulüp olarak spor camiasına yüzlerce futbolcu kazandırıldığını ancak ihtiyacı karşılayacak düzeyde kaleci çıkmadığını belirtti. Amatör kulüplerin de sorunu olan bu durumu göz önünde bulundurarak Sedat balkanlı tesislerinde kaleci yetiştiriciliği okulu açmaya karar verdiklerini ifade eden Başkan Güler,şunları “Ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de yüzlerce futbolcu var. Spor kulübümüzde forma giyen başarılı oyuncularımız mevcut. Ancak her kulüpte olduğu gibi bizde de kaleci sıkıntısı ortaya çıkabiliyor. Biz, büyük kulüplerin yapmadığı bir girişimde bulunarak kaleci yetiştiriciliği okulu açtık. Yöremizde kaleciliğe yatkın gençlere . Spor tesislerimizde kendilerine eğitim veriyoruz.Adaylarımız kaleciliğin tarihçesinden temel tekniklerine kadar her konuda eğitiliyor.

Ayrıca buradan seçilen sporcularımıza yaş gruplarına göre  alt yapı müsabakalarında görev verip, tecrübe kazanmalarını sağlayacağız tabiki bunu yaparken de Her zaman önceliğimiz sporcularımızın sağlığı olduğu için Pandemi sürecinde tüm sağlık ve güvenlik tedbirlerini alarak sosyal mesafe hijyen ve maske kurallarına dikkat ederek çalışmalarımızı sürdüreceğiz  Kaleci akademisine kayıtlarımız devam ediyor.

Katılmak isteyen genç futbolcular velileri ile  tesislerimize müracaat edebilirler yada (05365562896) nolu  telefondan Armağan hocamızdan gereken bilgiyi alabilirler ” şeklinde konuştu.Haber Erol Eftekin

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2020, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153