banner171

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığının Düzenlediği İftar Programına Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığının Düzenlediği İftar Programına Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığının Düzenlediği İftar Programına Katıldı

AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığının düzenlediği iftar programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, iftardaki yoğunluğun hem ramazanın hem de 2023'ün bereketi olduğunu söyledi

Soylu, ne uçan, ne yürüyen bir şey üretemeyen Türkiye'nin, bugün insansız hava aracı ve helikopter üreten, otomobil üretmek için "Bismillah" diyen bir ülke haline geldiğini vurguladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün dünyanın en büyük havaalanına ve en modern hastanelerine sahip bir ülke haline gelen Türkiye'nin kendi göbeğini kendisinin kestiğine işaret etti.

Türkiye'nin zor bir coğrafyada olduğunu dile getiren  Soylu, partililere seslenerek, "Terörle mücadele ederken kimseden izin almayan, 'sınır ötesi operasyon yapamazsın, Akdeniz'de, Karadeniz'de, doğal gaz, petrol arayamazsın' dediklerinde, bu tehditleri elinin tersiyle iten, hakkını arayan, Azerbaycan'dan Libya'ya kadar bu coğrafyanın her noktasında sözü geçen, hükmü geçen ve ilgi alanlarını, etki alanı haline getiren, Suriye'den Afrika'ya kadar mazlumların umudu olan bir ülke haline getirdiniz. 'Nerede bu devlet' denilen bir ülkeyi, arka arkaya gelen afetlerin hepsinde, 'Allah devletten ve milletten razı olsun' denilen bir ülke haline getirdiniz. Allah sizlerden gani gani razı olsun, büyük bir mücadele verdiniz, çok emek verdiniz." diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

"Yanı başımızdaki iki devlette, devlet otoritesinin terör örgütleri tarafından bırakılmadığı, komşumuz İran'ın yıllardır ambargoya maruz kaldığı, iki terör örgütünün iş birliği içerisinde iki devlete neredeyse hakimiyet kurduğu, uyuşturucu, göç rotası üzerinde olan, Amerika'nın, Avrupa'nın kuzeyimizde başka, güneyimizde başka hesaplarının olduğu, sınırlarının çevresinde en az 8 milyon potansiyel göçmenin beklediği, içeride 40 yıldır mücadele ettiğimiz PKK'ya bir de FETÖ belasının, DEAŞ belasının eklendiği bir coğrafyada, burada açık yürekle söylüyorum, 50 gramlık oy pusulasıyla, herkesin bu ülkenin geleceğine tahakküm kurmaya çalıştığı bir zaman dilimi içerisinde, 'yapamazsınız, beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, siz kimsiniz' diyen, bizi küçük gördükleri bir zaman dilimi içerisinde onların tahakkümünden Türkiye'yi çekip aldınız."

Bu yapılanların kolay işler olmadığını vurgulayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, "AK Parti iktidara gelirken bugün ana muhalefet partisinin yaptığı gibi büyükelçilerin kapısında teker teker dolaşmadı, 'Milletin hizmetkarıyım ve emrinize amadeyim' diyerek bunu gerçekleştirdi. Bugün ana muhalefetin yaptığı gibi dünyanın zengin ülkeleri ve güçlü ülkelerine selam çakarak, bu ülkenin iktidarını onlara devretme planlarının içerisinde olmadı. İktidara geldiği günden itibaren vesayetle, darbelerle, darbe zihniyetiyle mücadele etti. 'AK Parti sadece bir iktidar yönetti' diyenler AK Parti'ye de Türkiye'ye de yazık ederler. AK Parti bu coğrafyada bir devrim gerçekleştirdi ve lideri Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'la sadece Türkiye'ye değil, dünyadaki bütün ülkelere milletin nasıl başarılı olabileceğini gösterdi." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153