banner171

Ramazan’da Hem Vatandaşın Hem de Bakkalların Yüzü Gülecek

Ramazan’da Hem Vatandaşın Hem de Bakkalların Yüzü Gülecek

Ramazan’da Hem Vatandaşın Hem de Bakkalların Yüzü Gülecek

Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin hem vatandaşın hem de esnafın yüzünü güldürmek amacıyla hayata geçirdiği “Bizim Esnaf Alışveriş Kartı” projesinin tanıtımı yapıldı. Proje kapsamında ilçedeki İhtiyaç sahiplerine, “sadece mahalle bakkallarında geçerli olacak” alışveriş kartları dağıtılıyor.

Yardımlaşmanın ve dayanışmanın adı olan Ramazan ayında Gaziosmanpaşa Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahipleri için “Bizim Esnaf Alışveriş Kartı” projesini hayata geçirdi. Projenin tanıtımı, Gaziosmanpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve ilçedeki çok sayıda esnaf katıldı.

5 BİN AİLEYE, “MAHALLE BAKKALLARINDA GEÇERLİ OLACAK” 300 TL’LİK ALIŞVERİŞ KARTI

Proje kapsamında, ilçedeki ihtiyaç sahibi 5 bin aileye, mahalle bakkallarında geçerli olmak üzere 300 TL’lik alışveriş kartı veriliyor. Vatandaşlar, alışveriş kartları ile projeye katılan mahalle bakkallarından ücretsiz alışveriş yapabilecek. Öte yandan Gaziosmanpaşa Belediyesi, sıcak yemek ve erzak yardımlarını daha da yoğunlaştırarak, Ramazan’ın bereketini vatandaşlarla paylaşacak. 

330 BAKKALA, TOPLAMDA 1,5 MİLYONLUK CİRO DESTEĞİ

İhtiyaç sahiplerinin iftar sofralarına katkı sağlayacak olan proje aynı zamanda mahalle bakkallarına da destek olacak. Proje ile 330 bakkal esnafına toplamda 1,5 milyonluk ciro desteği yapılacak.

“BAKKAL VE VATANDAŞLARIN TİCARİ İLİŞKİLERİNİ KUVVETLENDİRMEK İSTEDİK”

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, projeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Usta, “Bakkallarımızın, vatandaşlarla ticari ilişkilerini kuvvetlendirmek istedik. Bir yandan bakkallarımızın içinde bulunduğu sıkıntıyı gidermek adına onlara katkı sağlamak, onlara bir şekilde bu çalışmada aktör olarak sorumluluk vermek, bir yandan da o mahallede, o sokakta yaşayan ve ihtiyaç sahibi olan insanların ihtiyaçlarını temin etme imkanına sahip olmayan hemşehrilerimizi de bu bakkallarla buluşturmak istedik” diye konuştu.

Usta, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu vesileyle ‘Bizim Esnaf Alışveriş Kartı’ projesini oluşturduk. Bu kapsamdaki birinci dayanağımız bakkallarımızı güçlendirmek, destek olmak. Bunu Ramazan Ayı’nda bereketle buluşturmak ve etkin hale getirmek istedik.”

BAKKALLAR, PROJEDEN ÇOK MEMNUN

Projeyi beğendiğini dile getiren Bakkal sahibi Habibe Batur şöyle konuştu: “Proje güzel bir proje. Gerçekten memnun kalabileceğimiz bir proje. İhtiyaç sahibi insanlar için olması gereken projelerden bir tanesiydi. Teşekkür ederim her şey için."

Market sahibi Fatma Mutlu, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’ya teşekkür ederek, şunları kaydetti: "Çok iyi düşünülmüş. Her türlü imkanlar sağlandığı için ben çok beğendim. Halk adına da kendi adıma da çok sevindim. Başkanımız çok güzel düşünmüş. Sağ olsun."

Etkinliğe katılan esnaf Hasan Rüstem, “Başlatılan bu kampanyaya biz de destek verdik. Mahallemizde durumu olmayan insanlar da var. Zincir marketlere karşı da bizi koruduğu için başkanımıza da teşekkür ederim. Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner208

banner148

banner150

banner153